Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért baj, ha az énekesek nem...

Miért baj, ha az énekesek nem maguknak írják a dalokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szidják az olyan énekeseket, akik nem maguknak írnak zenét, és úgy tesznek, mintha más dalszerzők dalait csak ilyen Nicki Minaj meg Justin Bieber színvonalú énekesek énekelnék.


Pedig ezeknek az előadóknak is mások írták a dalait, mégsem szoktuk őket tehetségtelennek nevezni:

https://www.youtube.com/watch?v=cz92NkhESnc

https://www.youtube.com/watch?v=RXrFM_rm0PQ

https://www.youtube.com/watch?v=9dQOghtW1fg

https://www.youtube.com/watch?v=LfmguyDRBwU


A '60-as években például sokan vettek át egymástól dalokat, kifejezetten divat volt. A Lennon-McCartney páros is sokaknak írt. Társdalszerzőkkel írták nagy slágereiket egyes rockbandák is, például az Aerosmith, a Bon Jovi, a Kiss. Na meg egy együttesben sem biztos,hogy az énekes írja a dalokat (például a Queenben sokat írt John Deacon is), tehát nem biztos, hogy ettől függ, hogy az énekes mennyire tudja átadni az érzelmeket benne.


Nem vagyok egyébként én se oda az igénytelen celebekért, de szerintem ez a kritika nagyon igazságtalan. Az előadóművészet is művészeti ág.



2020. máj. 14. 05:30
1 2
 1/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Vagy sima héterkedésből vagy mert az előadó még előadónak sem jó.


Egyébként jogos az észrevétel, sokan nincsenek tudatában, hogy a popsztárok elsősorban előadók és nem zenészek, énekesek.

2020. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha valaki vállalja, hogy ő "csak" eladó, és előadónak jó, akkor semmi baj nincs vele. De ha valaki sajátjaként próbálja meg beállítani, az viszont határozottan negatív dolog. Még annál is rosszabb, amikor a közhelyes, semmitmondó,

nyálas tinidalokat próbálják világmegfejtő szentírásnak eladni.

2020. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Mert szerintem gáz, hogy egy önálló gondolatuk sincs és így próbálják magukat "artist"-nak eladni, mikor csak énekesek, akinek mások adják be a szájukba, hogy mit énekeljenek, vagy csináljanak. Még ha egy tini megír egymaga egy szerelmes dalt, még azt is hamarabb megbecsülöm, mint az ilyen nem is írom le inkább miket...

Itt van Rihannától a Diamond, Sia írta neki, mégis Rinát ajnározzák, hogy milyen dalt írt. Nevetséges ez szerintem.

2020. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

ma 15:24


Pont, mint a rendezők, színészek, zenészek... stb. Nekik nem alkotni kell, hanem előad(at)ni.


Vagy nézd fordítva, kevésbé becsülöd-e a dalszerzőket, akiknek csak önálló gondolatuk van, előadói tehetségük meg semmi? :)

2020. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül baj, viszont még az általad felhozott zenekaroknak (Aerosmith, Bon Jovi, Kiss) is sokkal jobbak azok a számaik, amiket ők maguk írtak. Általában akkor szoktak egy zenekarba külső szerzőt bevonni, ha elmennek egy populárisabb, eladhatóbb, gagyibb irányba. Hogy ezek között milyen irányú az összefüggés, azt nem tudom.

Érdekesség: a 70-es évek elején a Sweet az ellekezőjét csinálta. Eleinte külső szerzők írtak nekik langyos rágógumi-slágereket, és a lemezeken minden tag csak énekelt vagy vokálozott. Aztán elkezdtek maguk számokat írni és azokat feljátszani, az eredmény pedig nagyságrendekkel jobb lett.

2020. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mert szerintem gáz, hogy egy önálló gondolatuk sincs és így próbálják magukat "artist"-nak eladni, mikor csak énekesek, akinek mások adják be a szájukba, hogy mit énekeljenek, vagy csináljanak. "


És te ezt gondolod például az operaénekesekről is? Mert én szándékosan kerültem, hogy ilyen Rihannák legyenek a példák.

2020. máj. 16. 04:01
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagy ha van egy együttes, ahol a baszzsusgitáro írja mondjuk a dalokat, akkor a basszusgitáros nagyobb művész, mint az énekes vagy a dobos?
2020. máj. 16. 04:02
 8/12 A kérdező kommentje:

*basszusgitáros

Utolsó, neked igazad van, tényleg akkor szoktak, ez igaz, és az is igaz, amit a Sweetről írsz, bár én kedvelem a kezdeti dalaikat. Abban nem vagyok biztos, hogy például a Bon Jovinak mondjuk a Livin' On A Prayer egy kevésbé jó száma lenne, hiába desmond Child írta a szöveget meg a zongorát.

2020. máj. 16. 04:03
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha valaki vállalja, hogy ő "csak" eladó, és előadónak jó, akkor semmi baj nincs vele. De ha valaki sajátjaként próbálja meg beállítani, az viszont határozottan negatív dolog. Még annál is rosszabb, amikor a közhelyes, semmitmondó, nyálas tinidalokat próbálják világmegfejtő szentírásnak eladni."


Ezt nem igazán értem. Ki próbál meg bármit a sajátjaként eladni? Persze, udom, vannak lopások meg ilyenek, de azért az a legalja. Bár nem szeretem én sem például Rihannát, de arról tényleg nem Rihanna tehet, hogy az emberek még a Google-ben sem néznek utána, hogy ki írta a dalt.

2020. máj. 16. 04:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, amikor meg sem említi sose a dal szerzőjét, és teljesen saját dalaként emlegeti.
2020. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!