Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondanátok viszonylag ismert...

Mondanátok viszonylag ismert punk és/vagy punkrock együtteseket?

Figyelt kérdés
Mindegy, milyen nemzetiségű együttes, ill. hogy régi vagy mai. A lényeg, hogy igazi punk/punkrock legyen, ne menjen el nagyon más stílusba.

2020. máj. 17. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sex Pistols, Misfits, Ramones, Dead Kennedys, The damned, Hatóságilag tilos, Fegyelmező részleg, Rancid Pennywise, Nofx... Ennyi jutott most eszembe, mert a punk ettől extrémebb fajtáit hallgatom. De ugye tudod, hogy csak be kellett volna írnod, hogy punk rock bands?
2020. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Sex Pistols, The Stooges, Black Flag, GG Allin, Dead Kennedys, Misfits, Social Distortion, Bad Religion, Agnostic Front, The Exploited, Chaos UK., Sick Of It All, GBH, Minor Threat, The Clash
2020. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, rákerestem a punk(rock) együttesekre, de a google által kiadott találatok fele meg sem közelíti a punkot.. többnyire inkább poprock együtteseket adott ki, ezért kérdeztem, hogy biztosan punk, punkrock együtteseket írjatok.

Köszi a válaszokat.

2020. máj. 17. 14:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Discharge

Cro mags

2020. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azokon kívül akiket már írtak: Hétköznapi Csalódások, Macskanadrág, CPG, Prosectura. Ezek mind magyarok. A CPG konkrétan az első magyar punk zenekar volt, a Hétköznapi Csalódások meg a leghíresebb (hírhedtebb).

Amúgy az első jókat írt, a Sex Pistols és a Ramones a punk zene alapjai. A Hatóságilag tilos, és a Fegyelmező Részleg pedig a legjobb és "legpunkabb" magyar előadók között vannak. A Dead Kennedys, a Misfits későbbiek, és keményebb hangzásvilágúak, de ők is nagy névnek számítanak.

Ami punk pop az a Green Day, a Blink181, a Sum41, vagy magyar viszonylatban az Alvin és a Mókusok és az Aljas Kúszóbab.

Szóval nem tudom mit szeretnél, de kezdésnek hallgasd meg a Ramonest meg a Sex Pistols, és ha ezek nem tetszenek, vagy túl pop-osnak találod, akkor nem a punk a te világod.

2020. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elnéztem, azt hittem, hogy az első által ajánlott együttesek nem tetszettek neked, ezért írtam, hogy márpedig ez az igazi punk. De most látom, hogy a google találatokra írtad, hogy túl pop-osak, nem az első válaszoló által javasolt zenékre. Így vedd nyugodtan figyelmen kívül, amit erre reagálva írtam
2020. máj. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!