Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárnak nincsen...

Elektromos gitárnak nincsen elektromos hangja, amikor rákötjük az erősítőre. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha egy akusztikus lenne, csak kihangosítva. Több mindent próbáltunk, de soha nem adott ki elektromos hangot.

2020. máj. 28. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz effektek is kellenek. Ha olyan kombód van abból is ki lehet csiholni pár hangot ha csak egy sima amp akkor nem akkor pedálokat kell még venni hozzá.
2020. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont még múltkor próbáltuk egy másik csatlakozóval, amivel működött, igaz elég fura hangja volt, de legalább elektromos. Csak az a helyzet, hogy az sajnos nincs meg. (Pont amikor kéne :D)
2020. máj. 28. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen erősítő ez pontos márkát típust írj már?
2020. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen erősítő. Ha egy otthoni HiFi/Sztereó erősítőre kötitek, attól még nem lesz "elektromos" hangja, tehát nem fog rockosan torzulni. Mondjuk meg lehet csinálni, hogy EQ-val annyira túlvezérled a cuccot, hogy elkezd betorzulni, de ez nyilván nem egészséges. :) "Elektromos" rock hangzáshoz vagy egy rendes gitárerősítő kell, vagy egy multieffekt.


Ha viszont gitárerősítőről van szó, akkor simán csak át kell váltani a torzított csatornára. Kell legyen az erősítő előlapján egy Channel vagy valami hasonló feliratú gomb, az lehet váltani a torz és a tiszta csatorna között. Viszont lehet, hogy csak 1 csatornás az erősítő, ott már más a helyzet. Ebben az esetben a gain feljebb állításával lehet kis torzítást elérni. Ha teljesen ki van tekerve, de a torzítás mértéke továbbra sem elégséges, akkor ezt overdrive, distortion pedálokkal vagy egy multieffekttel lehet elérni.

2020. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, akkor már tudom mi a probléma. Igen, sztereóra kötöttük rá, ezek szerint azzal nem lesz olyan hangja. Köszönöm a választ :) Egyébként még kezdő vagyok, van még mit tanulnom :D
2020. máj. 28. 11:23
 6/8 Waff ***** válasza:
Egy kérdés: milyen az az "elektromos hang"? Jelen esetben mit értünk ez alatt?
2020. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az enyhén megküldött prezenszes dolgot hallja a fejében, esetleg egy kusza kis delay is van rajta, hogy tényleg olyan legyen a csávó, mint a filmekben. :)
2020. máj. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én amit vettem az első gitáromhoz a 15Wattos kombót, annak olyan retek hangja volt, hogy be sem kapcsoltam utána.
2020. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!