Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szoktak az ukulelèknek(vagy...

Szoktak az ukulelèknek(vagy más hangszerekkel) nevet adni?

Figyelt kérdés

Úgy értem mintha becèznèm...

Èn gondolkodtam de semmi nem jutott eszembe...aztán csoda törtènt:party favor...igaz egy zene címe:”(


Tudnátok ötletet adni?



2020. jún. 14. 13:34
 1/6 A kérdező kommentje:
*hangszereknek
2020. jún. 14. 13:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél szokás, de nem tudom mi értelme igazából.
2020. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, meg rengeteg nagyobb zenész is szokott. Van aki csak úgy mert miért ne, de egyrészt személyesebbé teszi a név a gitárokat, másrészt könnyebben ki lehet velük fejezni, hogy éppen melyikről van szó
2020. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam. - nyilván érzelmi töltet vezérelve, ezért, nem az első pillanattól kezdve, hogy akkor az új hangszer Béla lesz. (Persze vicc)

Elég sok hangszerem van amúgy, de pont az ukulelémet nem én neveztem el, hanem édesapám egyszer csak közölte, hogy Bubulele. Úgyhogy az maradt.


Az egyik gitárom pl Zente lett. És bár ízig vérig spanyol hangszer, mégsem spanyol neve lett. - a Zente a zene/zeng/stb szavakból jött végül. :)


Van egy hathúros pici kvartgitárom (vagy guitalelém), ő Pöttömke lett, mert azzal szórakoztak a barátaim, hogy a gitárt kimostam 90 fokon, és összement. Stb.

2020. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, lemaradt:


Egyébként hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak.

Simán lehet Uku. Lali, Lele, esetleg a márkája alapján valami nevet. Kai - Kyle, Lanikai - Lana, Lani, stb.


Remélem, ez így segítség, de majd úgy is meg fog jönni az ihlet hozzá. Ha esetleg máshogy nem, véletlenül a fejedben társul majd hozzá egy hívó név.

2020. jún. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5-ös,köszi
2020. jún. 15. 09:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!