Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi volt a különbség a Roland...

Mi volt a különbség a Roland e12, e14, e15, e16, e28 hangszerek közt?

Figyelt kérdés

Annak idején én a Roland e-16 hangszert használtam és nagyon szerettem. Mindig kíváncsi voltam a többire is, de sosem volt lehetőségem ezeket kipróbálni. A nagyobb szériákat ismertem (e36, e38, e66, e68, e86) ezeknél már komoly hardveres előrelépés történt, de a hangzásviláguk nagyon hasonlított.


Kérdésem ezért inkább arra irányul, hogy miben volt nagyobb, vagy kisebb a tudásuk a kérdésben említett szériáknak, mint az e16.



2020. júl. 24. 22:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt E-16 és én is szerettem ez volt az elsö Roland szintim és ez "fertőzőtt" meg hogy ugy mondjam Rolandos maradtam utána is. Kb 20 évig zenéltem vendéglátoztam is zenekarba és szolóban is a Roland szintik remekül megfeleltek erre a célra.

A 12-es és 14 -es között nagy különbség nem volt ugyan annyi hangszin stylus polifonia talán a 14 be néhány stylus dinamikusabb lett.

A 15-ös már egy kifinomultabb változat, csuszkás potméteres lett a hangerő, és billentésérzékeny a klaviatura. A hangszinek és a stylusok is sokat fejlesztettek. A 16-os ehhez képest kis modernizációt kapott, a moduláló gombok lekerültek a billentyűzet bal elejére minimális belső memoria és tovább fejlesztett hangszinek és stylek, a maga idejébe egy

elérhető árú jó középkategória volt!

A 28 as nem hozott szerintem akkora változást a 16 hoz képest , kicsit bővítettek a kezelő panelen igy nem kelett a menüben kotorászni a viszhang efekt után, vagy dobszetteket keresni, kint voltak a gombok,és volt egy One touch vagyis egy gombos beállítási rész is ahova elöre be lehetett tárolni ritmust nem kellett a listából bogarászni. A hangszinek és stylek itt is tovább fejlesztettek voltak elég élethüen szolt Pl a saxofon!

2020. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!