Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik volt a hip-hop zene...

Melyik volt a hip-hop zene legjobb korszaka?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 21:39
A kérdező szavazást indított:
80-as évek (LL Cool J; Beastie Boys; Public Enemy; Run DMC)
90-es évek (Wu-Tang Clan; 2Pac; Notorious B.I.G.; Mobb Deep)
2000-2005 (Eminem; 50 Cent; Jay-Z; Xzibit; G-Unit)
2005-2010 (Lil Wayne; T.I.; Kanye West; Rick Ross)
2010-2015 (Kendrick Lamar; J. Cole; Drake)
2015-2020 (Young Thug; Future; Lil Pump; 6ix9ine)
49 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Próbáltam minden korszakból az emblematikusabb előadókat kiemelni.
2020. júl. 25. 21:40
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Én csak a mostani időszakban csatlakoztam ebbe, de bizony a mostani korszak is nagyon szép... Joyner, NF, Logic (bár sajnos ő pont most vonult vissza), Dax, és még nagyon sokat lehetne sorolni, viszont az is igaz hogy elszaporodtak a mumble rapperek, de nem muszáj hallgatni őket...
2020. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha nem csak a mainstream vonalat követi valaki, akkor most is rengeteg értékes előadót lehet találni. Összességében nyilván a régebbi idők voltak az "aranykor", de személy szerint én nem igazán hallgatom őket, egyszerűen a mai zenék sokszor összetettebbek, jobban hangzanak. (nyilván ez szubjektív) A mostani korszaknak az az előnye, hogy sokkal egyszerűbb megtalálni az underground előadókat is akár, és lényegében rengeteg sub-genre van a hip hopon belül, ami nagyon változatossá teszi a palettát. Persze ha valakinek csak felületes ismeretei vannak a hip hopról, és a jelenlegi mainstream vonal alapján ítél (Drake, Post Malone, 6ix9ine stb.) akkor persze hogy negatív véleménye lesz.
2020. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
A kezdetek, amikor a hiphop még az volt, ami és nem zeneipari üzlet.
2020. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem minden korszak jó volt amúgy a 2005-2015-ig terjedő korszakot kivéve

2005-10-ig olyan nagyon holtpont volt, semmilyen nem volt, Kanyen kívül tényleg alig volt ott említésre méltó előadó aki akkor került elő, vagy aki olyan hatást gyakorolt volna a műfajra, mint az előtte lévő időkben


2010-15-ig meg, akkortájt tört be ez a rádióbarát hulladék "party rap", Pitbullal, Macklemoreal és társaival, amitől hányingert kapok a mai napig

Bár akkor az "underground" nagyon erős volt (OF, Mac Miller meg egy rakás szenzációs előadó), szóval elég ellentmondásos nekem ez a korszak

2020. júl. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Eminem a kétezres évektől relváns, 2020ban is. Az hogy valaki szerint sixnine féle "zene" jobb mint egy, 50 cent féle annak fogalma sincsen a Hip hop jelentéséről. Egyszerűen értéktelen, sőt káros a mumble rap a társadalomra. Mindenbe beleszarok és begyogyszerezve széttetovalt fejjel oridibálok egy low budget video clippbe amibe van segg meg csöcs. Pár napja lattam a hugomnak (12) ki volt a háttérképe? Tekashi 69,ebből is látszik mennyire csak a divat után mennek a mai gyerek (18 vok) .Ha legalább nem lenne ennyi megtekintésuk de van. J cole, Joyner, Dax, sokkal inkább megérdemelnék. Na meg K dot. Igen a rap a szövegieségről szól. Igen szolhat szexről meg a partyrol, ezek a Banger számok, de ezek mellet kell legyen egy életre tanító, mély elgondolkodtató oldal is, hisz ettől lesz vki real. Az autotunetol meg kivan a fas.zom.
2020. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

6, a 12 éves húgod valószínűleg azt se tudja, hogy miről beszél a Tekashi, egyszerűen bejön neki, mint ahogy mi sem értettünk anno, hogy Eminem mit mondott, csak szerettük, mert mindenki más is szerette. Persze nem összehasonlítható a két előadó, sem jelentőség, sem minőség szempontjából, de na.



Saját magadnak mondasz ellent ráadásul. Azt mondod, hogy a rap a szövegiességről szól, erre összehasonlítod Tekashit 50 Centel, akinek ugyanúgy nem szólt semmiről egy száma sem :D Az ő számai ugyanúgy a partyról meg a hedonizmusról szólnak, csak ezt az emberek elfelejtik valamiért.

2020. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

50 nek ott van az érem másik oldala is. (ezt hogy így leírtam milyen kur. va jol hangzik xd) mármint beszélt magárol és az életről is, halgass kevésbé híres számokat tőle.

Pl Hate it or love it (ft The Game)

6os voltam

2020. júl. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Ja és hadd ne kezdjek bele a flowba... Manapság 10ből 6-nak Majdnem hogy észrevehetetlen a különbség.
2020. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egymást koppintják
2020. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!