Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen otthon is megtalálható...

Milyen otthon is megtalálható szer alkalmas gitárnyak fogólap korrózióvédelmére?

Figyelt kérdés
Bármi ami könnyen beszerezhető? A bundoknál enyhén zöldes oxidációra?! A fretboard rózsafa.

2020. aug. 2. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A rózsafa nem fog korrodálni, esetleg kell szárad, meg rárakódik egy csomó dzsuva. Le kell tisztítani, és olajozni. Vannak rá speciális olajok, de a lenolaj is tökéletes, csak büdös lesz, míg meg nem szárad .
2020. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell szárad helyett kiszárad
2020. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fa nem rozsdásodik. A bund fémből van, de az ötvözete miatt nem jellemző, hogy oxidálódna. Én még nem találkoztam ilyennel az elmúlt 40 év alatt. Ha Te igen, akkor gratulálok, kifogtad a tutit! Mondanám, hogy add el, de akkor valaki más fog szívni vele :D Lelked rajta :D
2020. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bundok ezüstön kívül tartalmaznak nickel-t, talán még rezet is manapság és ennek olyan zöldes az oxidációja a kéz izzadásától. Én nem szoktam vele foglalkozni hiszen nagyon csekély mértékben van illetve képez a bund tövében egy réteget amin tovább nem oxidálódik. Tehát olyan mint a réz, óv és eltakar :-)

Nem kellenek csodaszerek, egy kis bútortisztító spray, vattapamacs majd citrom külső hajából kinyomott citrom olajjal áttörlöd a rózsafát. Nagyon tuti lesz és repedni sem fog a fa az 100%. Lakkozott juharfa fogólap kényesebb, azt csak tisztítani szabad mert az oldószerek, ragasztópapír vagy bármi ilyen felszedi a lakkot és utána nagyon ramaty lesz az egész.

2020. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jahh, és ne méhviaszos prontó-val tisztítsd mert a méhviasz szép ugyan de később csak penészedik.)
2020. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 10. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!