Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van különbség egy youtube-on...

Van különbség egy youtube-on lejátszott zene, és egy spotify-on hallgatott zene minősége között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindkettő tömörített mp3, de van köztük valami különbség? Eddig youtube-on hallgattam zenéket, a spotify hangzása kicsit másnak tűnik.
2020. aug. 5. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalataim alapján úgy vélem, hogy igen. Szerintem a Spotify ingyenes verziója is jobb olykor a YouTube-nál, de a fizetős része mindenképpen. :)
2020. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

YouTube mikor használt mp3at? MP2, opus, AAC/M4A formátumokat használt.


Ma az Opus-hoz 48kHz-t használ 50,70,160 kbps minőségben, az

M4A-hoz 44.1kHz-t 96,128,192 kbps minőségben.


Ha 22es kóddal (720p) töltesz le, akkor már megkapod a mp4a.40.2@192k-t , ha a nagyobb felbontást használsz, ugyan azt az audót keveri alá, nincs nagyobb minőséghez külön tárolva audio.

Ha 251-es kódot használod (csak audio sáv), 160 kbps, 48kHz

360-480p 128kbps

240p 64kbps


Régen másnak voltak ezek a határok. 2012ben kezdtek el a 192 kbps támogatást. Átmenetileg abban az évben volt más is. 2011 és előtte max 128kbps volt elérhető.


Spoty meg eleve nem video stream oldal. Értelmetlen összehasonlítani ilyen szempontból. Telejsen más a cél!


Spoty-n egyesek szerint van lossless, ami nem igaz.


128 kbps AAC (free) és 256 kbps AAC (premium) van weben.

Mobilon 96 kbps (normal), 160kbps (high) AAC érhető el a reklám verzióban.

Premium-ban kamu 320 kbps van (high), ami jobb, mint a YouTube 192 verziója, de nem 320 kbps.


Számok magukért beszélnek. (320 kbps kivételével). A "szerintem" típusú válaszok azt mutatják, hogy tök mindegy. Ha szerinted az szól jobban, hallgassad azt és ne vegyél 30 ezernél drágább fejhallgatót, mert felesleges. Aki szerint a free spoty jobb, mint a 720p tecsőn, annak mindegy mit hallgat.


White fül matters!


96kbps bőven elég amúgy egy FullHD film élményhez. Egy Bhrams nem fog jól szólni bármilyen losslessben. De igazából a bármilyen húros hangszer és a cin is megszenvedi a tömörítést. Szóval még egy Tool is zavaró a 320as tömörítéssel, ha a studio füles van rajtam a Marantzból kiezetve.


Ha utcán egy BT füles van rajtam és a villamoson hallhatok zenét, oda meg felesleges a 160kbps -nél jobb.

Oda a Spoty nem jobb minőség, hanem jobb szolgáltatás! Kényelmes, egyszerű, gyors.



Ha elektronikus zenét hallgatsz, akkor hiába jó a zene, de egy Infected Mushroom ugyan olyan jól szól 192-ben, mint, mint 320-ban. Egy Sterbinszky meg 160-al is ugyan az.

Nincs ezzel gond. Én is hallgatok ezt is azt is. Most éppen sajnos csak 320ban megy a Tool a munkahelyen, de otthon megvan a CD és az LP is. Az igazi vájt fül meg szallagot hallgat a digitális korlátozás helyett, vagy elő zenét egy arra kialakított helyen.


Jöhet a lepontozás.

2020. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!