Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az angol nyelv alkalmasabb a...

Az angol nyelv alkalmasabb a rap műfajra, mint a magyar és a német nyelv?

Figyelt kérdés

Persze lehet találni a magyar rap dalok között is olyat, ami kiemelkedik, de azért nem az igazi. Főleg akkor nem, amikor a gengszter rap-et nyomják, ami szerintem itthon szánalmas. A németeknél talán még rosszabb a helyzet. Nyelvtanulás miatt akartam német rap zenét hallgatni. De belehallgattam, és borzasztó.


Az amerikai rap zenék viszont jók. Nem csak a retro vonal, de a new school rap zenében is van olyan, ami tetszik.


Itt van például ez:


[link]


Sem Magyarországon, sem a németeknél senki, aki úgy tud rappelni, mint ez a srác.


Lehet valami abban, hogy az angol nyelv alkalmasabb ennek a műfajnak a művelésére?


2020. aug. 19. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvben több ideje található meg a rap, mint műfaj, ugye onnan indult ki ez az egész. Az én véleményem szerint magyarul minimum lehet olyan jókat csinálni, elvégre nekünk nagyobb a szókincsünk, csak nincs meg az a tapasztalat ami Amerikában megvan.
2020. aug. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A rap angol nyelven született meg, minden más nyelven furcsa. Érdekes viszont spanyolul. Franciául pedig nem tudom eldönteni, hogy jó-e, vagy inkább vicces.
2020. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem önszántamból, de hallottam már német nyelven rap-et, szerintem borzasztóan hangzik, olyan "tájidegen". Skandinávoknál még pocsékabb lehet, mintha néger lenne egy metálzenekar frontembere, és hörögne a színpadon.:)
2020. aug. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a német rappet sztem sok jó rapper van ott
2020. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem igen, a magyar rap olyan cringy.
2021. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!