Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudok engedélyt kérni...

Hogyan tudok engedélyt kérni szerzői joggal védett tartalom felhasználására youtube videó feltöltéséhez?

Figyelt kérdés
Önszórakoztatás céljából készítettem már korábban 45 perc - 1 órás zeneösszeállításokat. A minap úgy döntöttem, hogy ezeket megosztom a youtube csatornámon, hogy más ismerőseim is bármikor hallgathassák. A feltöltött mixekkel bevételszerzés nem áll szándékomban. Mint ahogy erre számítottam is, belebotlottam a youtube szerzői jogvédő rendszerébe, amely azonnal letiltotta a videóimat. Ennek magyarázatával igyekeztem minél részletesebben, a leglényegesebb kérdésemre azonban nem találtam választ: hogyan engedélyeztessem a szerzővel/jogvédő szervvel, hogy alkotását szabadon felhasználhassam bevételszerzés nélkül? Milyen platformon vegyem fel velük a kapcsolatot, és a kapott esetlegesen engedélyező válasz mikor minősül a youtube számára jogi ténynek? Látok hasonló mixeket youtubon, amelyek ugyancsak jogvédett zenéket tartalmaznak. Vagy esetleg Pamkutyáék paródiái, ők is valamilyen formában kapcsolatba kerültek az eredeti alkotókkal. Hogyan?

2020. aug. 26. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyszer megtaláltam ezt igaz csak angolul a youtube valamelyik eldugott sarkában, most nem találom.
2020. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!