Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vélemény erről a gitárrol,...

Vélemény erről a gitárrol, Yamaha c30 m?

Figyelt kérdés
Még sosem gitároztam, szeretnék megtanulni egyedül az internetről, könyvekből, hobbi szinten gitározni, tanárhoz nem akarok menni mert nem akarok profi lenni, csak magamat meg néha a családot elszorakoztatni, ez lehetséges? Nézegettem a gitárokat és rátaláltam a Yamaha c30 m gitárra, elég jókat írnak róla, esetleg ha valakinek van, tudna írni róla egy véleményt,meg néhány tippet a gitározashoz? Előre is köszönöm a válaszokat

2020. szept. 5. 12:49
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Miért pont nylonhúros gitárral akarsz kezdeni?

A nylonosoknak megvan az a tulajdonsága, hogy ugyanazon gyártó ugyanolyan típusának két példánya is lehet igencsak eltérő, így lutri a dolog.

2020. szept. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gitár tanárként sokszor hallom, hogy kollégáim ajánlják. Nekem eddig csak két peldányhoz volt szerencsém személyesen kipróbálni. Szerintem rendben vannak.

Azért a tanár kérdést szerintem ne vesd el teljesen. ;)

2020. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb választás egy "western" típusú hangszer. Ha nincs sok pénzed, akkor is javasolt legalább 2-3 hónapig, heti/kétheti egy alkalommal órát venni, élőben látni, hogyan kell tanulni, gitározni. Ha esélyt sem adsz magadnak honnan tudnád, hogy mit akarsz?
2020. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan típusút vegyél, aminek a hangja tetszik. Ha nem ismered még a különbséget, akkor youtubeon keress rá, hogy "steel string vs nylon string", találsz egy csomó bemutatóvideót. Egyik sem jobb a másiknál, csak különböző karakterű hangot adnak.

Ha ezeket tudtad, akkor bocsi :)


Ebből a konkrét típusból én tavaly körülbelül 8-at használtam, mert ilyennel sikerült feltölteni egy suli készletét. Mindegyik nagyon jó volt, igényes volt a kivitelezés, szép hangszínük volt, nem zörgött és nem volt hamis egyik sem. Egy éve vannak meg, különböző tanulóknál, de egyiknél sem tapasztaltunk még minőségi hibát, javítanivalót.

2020. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb választás egy western? Miért? Mert a Mojjo azt mondta? Klasszikuson is lehet mindent csinálni, nem kell feltétlen ujjal pengetni...
2020. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Nem mondtam ilyesmit. Én speciel JÓVAL jobban szeretem a nylonosokat, mint a fémhúrosokat. Egyedül attól van herótom, hogy a kezdőknek sokan kifejezetten nylonhúrost ajánlanak, csupán azért hogy jajj, ne bántsa annyira a kis ujjaikat.
2020. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mondtál ilyet, de a kérdésedből arra következet az ember hogy fémhúrosat ajánlanál. A másik válaszadó meg hogy imponáljon neked rögtön rá is vágta hogy egy western jobb választás, holott ez így önmagában oltári nagy baromság, nem tudom honnan szedte
2020. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!