Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért olyan híresek ezek az...

Miért olyan híresek ezek az ázsiai pop bandák?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, hogy majdnem mindenhol feltűnnek, pedig még tavaly azt se tudtam, hogy léteznek.

2020. szept. 19. 19:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban koreai együttesekről van szó
2020. szept. 19. 19:15
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dallamos számok, helyes fiúcskák, lányocskák. Ugyanazért amiért imádjuk az amerikai filmeket. Megtalálták a “tökéletes képletet” amivel beférkőznek az emberek agyába. A média csak a szépet, jót mutatja. Értem is rajonganának az emberek, ha csak a jót látnák belőlem.
2020. szept. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nem jönnek be ezek a pasik.
2020. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp ezaz ami nem tetszik nekem, ez a tökéletesség, mintha vmi meseországból jöttek volna. Csak azt tudom elképzelni, hogy ez a 7-16 éves korosztály sztárólja őket a média meg kihasználja ezt a hypeot. Leginkább a "műanyag" jelzőt tudnám rájuk mondani.
2020. szept. 19. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Azt, hogy mi mennyire lesz híres, legfőképp az határozza meg, hogy mennyit invesztáltak bele, vagyis mennyit tolják a médiába orrba-szájba. Az amerikaiak évszázada a saját kultúrájuk világra árasztásából élnek - és elég jól - hát úgy gondolták a japánok, majd a koreaiak, hogy akkor eljátszák ugyanezt ők is. Az a sok anime arra kellett, hogy kineveljenek egy olyan nemzedéket, aki felnőve fogja tudni, hogy merre van Ázsia, és ez ki fog majd fizetődni. Az előző nemzedék nem tudta, merre van Korea.
2020. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem jelenleg divat, nem azt mondom, hogy nincs olyan aki nem szeretné valójában, de ez megfigyelhető elég rendesen, mikor mi voltunk anno az a korosztály ahol leginkább szeretik most a koreai zenéket, akkoriban pl az emo volt a divatzene.


Most épp ez. Pár év és valami más lesz az épp aktuális.

2020. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3, nem ez volt a kérdés :D


#4, tévedsz. Facebook csoportokat nézegetve még magam is meglepődtem, hogy mennyi középkorú nő van oda pl. a BTS-ért, sőt még nyugdíjas nénik is. Én 21 vagyok és szeretem a k-popot, meg a k-dramákat, 19 voltam, amikor beszippantott ez az egész. Igen, sokszor tűnik első ránézésre tökéletesnek ez az egész, és talán pont ez az, ami megfogja az embereket, akik szeretnének kiszakadni a mindennapokból, szeretnék egy pillanatra elfelejteni a gondjaikat. Ugyanakkor tudjuk jól, hogy ők sem tökéletesek, ugyanolyan emberek, mint mindenki más, és folyton van valami dráma.


Abban, hogy sokan rajonganak értük, közrejátszik az, hogy ezek a zenék és klipek teljesen mások, mint ami megszokott (habár a legnépszerűbb idolcsapatok, a BLACKPINK és a BTS már igencsak amerikai stílusban alkot), és az idolok viselkedése is teljesen más, mint a magyar vagy épp amerikai sztároké, sokkal tisztelettudóbbak, ez is elnyerheti az emberek szimpátiáját.

2020. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor tűnt fel a hírnevük ezeknek a bandáknak, amikor sorba vitték az Mtv díjjakat. (sztem nem megérdemelten) Ebből is látszik az Mtv komolytalansága a zeneiparban. Csak a bizniszre mennek, kihasználják ezeknek a bandáknak a hírnevüket. Mondjuk ez is kölcsönös gondolom. A lényeg, hogy ezek a bandák nem képviselnek sok tartalmi értéket a zenéjükkel. De még mindig jobb mint egy Justin Bieber. Az meg hogy "elszakadsz" a külvilágtól, csak mégrosszabbá teszi azt amiben élsz, a való életet.Annyira más képet festenek le a klippekben mondjuk, hogy egy kisebb teljesen elhiszi, hogy ilyen a világ aztán szembesül vele pár év múlva, hogy teljesen más. Mist kérdem én mire ez a hírnév?
2020. szept. 20. 02:35
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező! Előttem kifejtették miért népszerű. Egy olyan gonosz világban élünk ahol mindent a pénz mozgat. Akinek sok van az szinte bármit megtehet. Minden erről szól. Ezeknek a “sztároknak” kegyetlen élete van. Kisajtolják őket, széthajtják, majd kiárulják kilóra őket. Főleg ezek a koreai zenekarok. Meglepődnél mi van a csillogás és a hírnév mögött. Azért gyártják tucatszámra ezeket a zenekarokat, mert látták amerikánál pl: Backstreet Boys, hogy működik. Az ország népszerűségét megemeli, tehát pénzt hoz hosszú távon.
2020. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

A rajongók között rengeteg a nagykorú. Más kérdés, hogy ez országonként változik. Ázsiában pl nagyobb része a felnőtt, mint nyugaton. De én sem vagyok márgyerek 30+ évesként és 12 éve hallgatom, nézem a kpop-ot. Vagyis nem valószínű, hogy én a divat kategóriába tartoznék.

Amiért népszerűek sztem az pont az, hogy gy kicsit más, mint a megszokott, illetve az, higy a kpop kultúra rajongásra épül. Sokkal jobban mint mondjuk az amcsi. A live közvetítések, a tik-tok videók, az, hogy betekinthetsz a "magánéletükbe", a fanmeetingek, ez mind mind a rajongást szolgálják. Persze ma már divat, de vannak olyanok (sokat ismerek), akik nem divatból hallgatják, hanem mert valóban tetszik nekik. Egyébként ez a "tökéletesség" teszi őket vonzóvá vagy épp ellenszenvessé. Ez csak annyit jelent, hogy nem átlagosak. Az átlagostól eltérőt vagy szeretik az emberek, vagy utálják, de nagyon ritkán közömbösek vele szemben. Én a "szeretem" kategóriába tartozom.

Amellett, hogy a rajongásra helyezik a hangsúlyt, nagyon komoly marketinget tolnak mögéjük az utóbbi időkben. Mondjuk azt, hogy tavaly azt sem tudtad, hogy létezik kpop azért, ez a te tudatlanságodat tükrözi. Én sem hallgattam soha Biebert meg nem is volt soha szimpi, de tudom, hogy ki az.

2020. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!