Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek neki húros...

Hogyan kezdjek neki húros hangszeren játszani tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretnék megtanulni egy pengetős hangszeren játszani. Amit rólam kell tudni, hogy már egy jó ideje túl vagyok az általános iskolán, ahol ugye tanultunk zenét alap szinten, de annak nagy részét már elfelejtettem, nem túl gyakran ismételtem belőle. Sosem volt sem jó fülem, sem tehetséget nem éreztem magamban, de találtam egy családtagomnál egy viszonylag ritkább fajta hangszert, amin 1-2 családtagom tudott is játszani kicsit régebben, de már nem igazán művelik. Szóval ők nem igazán tudnak nekem segíteni, de engem érdekel. Szeretném magamnak bebizonyítani, hogy egy alap szinten én is meg tudok tanulni játszani rajta.

De hogy kezdjem el? Tanuljak először kottát olvasni? Vagy zongorázni próbáljak kicsit (arra úgyis van mobilapplikáció is)? Vagy tanuljak először gitározni? Vagy egyből a lecsóba, és az adott hangszert oktató videókat nézzek? (Oktatóhoz nem szeretnék járni, ha fizetnék is érte, legfeljebb kis összeget valami online platformon.)

Nehezítés, hogy most nincs a birtokomban a hangszer, pár hónapig nem is lesz még valószínűleg.



2020. szept. 30. 23:18
 1/3 Mojjo ***** válasza:
88%

Na, ez egy remek kérdés.

A zongora- és a gitártanulás is jó ötlet és hasznos, de csak és kizárólag akkor, ha komolyan meg akarsz tanulni zongorázni és/vagy gitározni is a szóban forgó hangszer mellett. Egy hangszeren megtanulni játszani rengeteg időt, energiát és kitartást kíván, csak azért, hogy egy másik hangszer könnyebben menjen majd, nem éri meg. Ha amúgy is meg akarsz tanulni azokon a hangszereken is játszani, akkor viszont egy második hangszer jóval könnyebb lesz, akkor már érteni fogod a zene felépítését, máshogy fogsz hozzányúlni eleve stb...


A kottaolvasás elsajátítása mindenképpen hasznos, de egyrészt azt önmagában nem biztos, hogy érdemes elkezdeni nyúzni, hanem a hangszer mellett, a hangszerrel együtt majd, másrészt meg tudni kell, milyen kulcsot kell majd használni az adott hangszerhez. Ha például a hangszerre a zenét altkulcsban jegyzik, nem érdemes kezdőként a violinkulcsos kották olvasását tanulni és fordítva.


Amit mindenképpen ajánlok majd, kis zeneelmélet tanulás. Moll és dúr skálák, pentaton skálák, akkordok (legalább hármas- és négyeshangzatok), kis összhangzattan, ilyesmi.

2020. okt. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Soha nem késő elkezdeni zenét taulni. Zenei analfabéta lennék, ha kottát olvasni nem tanulnál meg. A NET-ről nagyon sok mindent le lehet lesni. A magam részéről a gitárt ajánlanám. Bár milyen szinten vagy már baráti körben tábortűz mellett villoghatsz. Elég olcsón hozzá lehet jutni. Én elöször zongorával ismerkedtem meg mert a fekete-fehér billentyüzetet eltudtam képzelni magam előtt. Milyen sorrendben következnek a hangok.
2020. okt. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban kezdtem el gitározni és tulajdonképpen heccből a haverok előtt hogy én bizony gitáros leszek. Megjegyzem szinte abszolút nulla zenei ismerettel és bukásra állással. Mojjo jól mondja, sok ismeretre és gyakorlásra lesz szükséged de ne ijedj meg nem az ördögtől való megtanulni hangszeren. És az jó ha van valaki ismerős, barát aki magyaráz és mutat ezt azt és zenekarban is próbálgathasd magad.
2020. okt. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!