Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szűr ennyire a Facebook...

Miért szűr ennyire a Facebook is már? Jó ez felhasználóknak?

Figyelt kérdés

Most komolyan elértük azt a kort hogy egy remixet, egy mix set et nem tudok megosztani mert lenémítja, mert nem csak az én zeném van benne?

Azért dj mix könyörgöm! :D

Benne van a nevében hogy nem saját.

De más mixét se tudom már megosztani. Régen se rendelkezett senki se szerzői joggal mégis meglehetett osztani.



2020. okt. 2. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Mert ha nem szűr akkor beperelik a platformot hogy illegális copyrightolt tartalom van rajta.

A mix mondjuk fair use lenne, de a fair use eléggé vékony vonal amin nem sokan szeretnek egyensúlyozni, szóval inkább lenémítják.

2020. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Hát, egyre rosszabb ez is.

Ha egy mixbe benne van a eredeti előadó is, inkább reklám neki, de mindegy Is..

2020. okt. 2. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ hogy milyen licence van az eredeti számnak. Van amelyiket szabadon fel lehet használni, de rengeteg zenét nem. És ez független a Facebooktól, lehet hogy egész egyszerűen nem legális amit csinálsz.
2020. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Mert ilyen idióta lett a világ. Youtube-on is elég ha 4-5 másodperc hallatszik valami zenéből, azonnal elveszik a pénzkereseti lehetőséget is. (Nekem a múltkor egy gameplay videót kellett némíttatni, mert masszív 8 másodperc hallatszódott belőle, ráadásul filmzene volt, nem is rádióban adott zene, mégis tiltotta a pénzszerzést a csicskája.)

A Facebook ugyanez. Szerinted mitől van Zuckerbergnek annyi pénze? Mert a sok gerinctelen mamutcég egy vagon pénzt fizet neki hogy ne hagyjon fenn semmi olyat ami az ő drágalátos jogaikat sérti. Az mellékes hogy kifizetnek 100 millió dollárt azért, hogy Balázska meg Jenőke nehogy következmények nélkül megoszthassa a kedvenc Eminem dalát, amivel ugyan 3 dollár kárt se okoznának nekik, de hát ugye az elvek... Azt meg hogy "nem legális" hagyjuk már, ezek az előadók, a kiadóik stb. mind dollár multimilliomosok, pont nem arról van szó hogy majd valaki éhen hal mert a sok gonosz kalózkodó kisgyerek miatt nem lesz pénze. Majd mindjárt megsajnálom őket, ha havi 10 millió dollár helyett csak 9,99 milliót visznek haza a semmire gyakorlatilag...

2020. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: a filmzene ugyan úgy copyrightolt mint a rádióban játszott zene. És ja, pár másodperc is sérti a szerzői jogokat. Használj royalty free zenét, van egy csomó.

A cégek nem fizetnek semmit a Facebooknak. Miért kéne? Ha szerzői jogos cuccok vannak, beperelik és kész.

Balázska meg Jenőke kirakhat egy Youtube linket (ami legális, mert a Youtube-ra maguk az előadók is feltöltik, illetve a Youtube összeállt bizonyos végekkel)

Kit érdekel, mennyi pénzt visznek haza? Illegális és kész. Vagy a törvényt szemezgessük, ki esetében érvényesítjük és kiében nem? Ki dönti el? Nem kereshetsz pénzt úgy, hogy más művét használod fel, az egyszerűen nem etikus. Vagy okés lennél azzal, ha én ellopnám a te videóidat és pénzt keresnék vele? Nem? Akkor te se csináld azt.


"Semmire?" A zenészek? Szerinted mit csinálnak, kitojnak magukból minden reggel egy számot?

2020. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat, hogy "semmire" visznek haza pénzt. És felhozod a filmzenét. Amikhez általában top nagyzenekarok kellenek. No comment.
2020. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, a YouTube is szabadabb volt régen sajnos(reklámok nélkül IS) .

Nekem is volt hogy több napot dolgoztam egy videón, és kerek perec letiltotta a kereseti lehetőséget.(hálája jeléül)


Annak ellenére is hogy kiírod a zene forrását.


Teljesen élvezhetetlen lassan a net..

Facebook on is idén kezdődött ez a némitgatós jelenség.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

2020. okt. 5. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!