Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Autodidakta módon szeretnék...

Autodidakta módon szeretnék megtanulni gitározni. Mik az első lépések?

Figyelt kérdés
Milyen gitát kéne vennem? Milyen nehéz lesz? Milyen húr kell hozzá?

2020. nov. 7. 10:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Én csak egy sima akusztikus gitárt szeretnék és nem gondoltam volna hogy ennyibe kerül. Mit ajánlasz hogy mennyi pénzel menyjek gitárt venni? Ami viszonylag "olcsó" de normális
2020. nov. 7. 14:36
 12/18 Mojjo ***** válasza:

@11: Az abszolút minimum az a 40, amit említettem. Annyiért kb az egy szem Cort AD-810 van, ami megvehető.

Ha egy szinttel feljebb akarsz lépni, még szintén belépőszinten belül, akkor 70 ezer alatt valamennyivel már jó vagy. Hatvanvalamennyikért már viszonylag bő kínálata van több márkából is olyan gitároknak, amik ún. tömör fedlaposak.

Egy akusztikus gitár hangját nagyban a fedlapja határozza meg. Alapvető fontosságú, hogy a fedlap szabadon tudjon rezegni. Az olcsóbb gitároknál (a Cort AD-810-et is ideértve, de kb mindent hatvanegypárezer alatt) a fedlap rétegelt fából van, ami gyönyörűen akadályozza a szabad rezgést. Ha tehát akár az első minőségi lépcsőre csak fél lábbal is fel akarunk állni, akkor a tömör fedlapos gitárok világával érdemes foglalkoznunk.

2020. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
a klasszikus gitárok (nylon húrosak) olcsóbbak, mit a fémhúrosak és mind tömör fedlaposak. Érdemes lehet azon is gondolkozni
2020. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mojjo ***** válasza:

@13: Dehogy mind tömör fedlaposak, ugyanúgy rétegeltek az alsó árszegmensekben.

Vállalható belépő szinten tényleg olcsóbbak (aztán magasabb szinteken elhúznak minden más gitártípustól árban), de igazán rosszakat is könnyebben ki lehet fogni belőlük.

2020. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
ó akkor rosszul mondtam, bár én még sosem találkoztam rétegelt fedlapossal még a legolcsóbbak köz sem
2020. nov. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mojjo ***** válasza:
@15: Szerintem bőven találkoztál, max nem tudtad róla, hogy rétegelt. Szokás a hanglyuknál, ahol meg lehet nézni szemmel, ilyen-olyan trükökkel elrejteni a vizuális nyomait, hogy rétegelt az a fa.
2020. nov. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen műfajt szeretnél játszani? Tábortüzes dolgokat nem nehéz szerintem megtanulni. Alap akkordokkal kezdj, A, C, G, D, E, Am, Em, Dm. Ezeket tanuld meg jól, gördülékenyen, és gyakorold sokat, hogyan tudsz a különböző akkordok között váltani. Ha ezeket ismered, egész sok dolgot el fogsz tudni játszani. Egyszerű dal, Börtön ablakában, ilyesmiket. Ha már megyegetnek az akkordok, megtanulhatod őket bontani is, illetve a barrét is. Ha megy a barré, menni fognak a bonyolultabb akkordok is. Csinálhatod azt is, hogy végigjátszod az összes húron, összes fekvésben a a hangokat metronomra. Ez nagyon unalmas, de baromira fejleszti a ritmusérzékedet, a kezeidet. Arra jó, hogy "megtanuld" érezni a gitárt. A pengető kezedet se hanyagold el, sikálj üres húrokon, tudod: le-le-fel-fel-le, le-le-fel-fel-le. Illetve a váltott pengetést érdemes nagyon alaposan kigyakorolni.

Rengeteg videó van a youtube-on kifejezetten kezdőknek, ha angolul tudsz, találni fogsz egész hasznos oktató anyagokat.

Tudom, hogy most koronavírus, meg minden, anyagi szempontból is nehezebb lett az élet, de azt javaslom, ha van lehetőséged, vegyél néhány órát tanártól. Jó volna, ha valakitől személyesen is elleshetnéd legalább a helyes testtartást, praclidat hova rakd, hogy fogd jól a pengetőt, hogyan szólaltass meg szépen egy hangot, hogy pengesd meg a húrt. Ha bizonyos alapok megvannak, te is hatékonyan tudsz autodidakta módon tovább haladni.

2020. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2020. nov. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!