Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc karácsonyi...

Melyik a kedvenc karácsonyi zenei albumotok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 12. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Elvis' Christmas Album / Elvis Presley
Merry Christmas / Mariah Carey
These Are Special Times / Celine Dion
A Christmas Album / Barbra Streisand
Noël / Josh Groban
Christmas / Michael Bublé
My Christmas / Andrea Bocelli
Home for Christmas / NSYNC
The Christmas Album / Neil Diamond
A Pentatonix Christmas / Pentatonix
14 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Én a magyar karácsonyi zenéket szeretem!
2020. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1. Köszi! Például?
2020. nov. 12. 14:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az 1-e vagyok, de én is a magyarokat preferálom. Pl. Csendes éj (jó ez pont nem magyar eredetű de van magyar szövege), Mennyből az angyal, Fel nagy örömre stb.

Szóval az ilyen vallásos karácsonyi énekeket amik tényleg arról szólnak amiről a karácsonyi ünnep, vagyis Jézus születéséről. Nyilván külföldiben is van sok ilyen pl. First Nowel, most hirtelen nem jut több eszembe. Közben a Josh Groban-t ennek fényében meg is jelöltem. :-)

2020. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is a magyarokat szeretem.A kedvencem a Kormorántól a Betlehemi királyok.
2020. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem tetszenek a magyar karácsonyi zenék. Egy idő után nagyon melankolikusak, depresszív hangulatúak. A többségében nincs vidámság.


Az itt felsoroltak közül egyik sem.

Nekem a kedvenceim: Bing Crosby, Frank Sinatra, Dean Martin, Nat Kung Cole, Judy Garland.. ezek a tipikus 20-40-es évek karácsonyi zenéi.

2020. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még továbbra is jöhetnek...

Igen az egyik leginkább keresztény hangulatú ezek közül a Noel, Grobantól.

De am a Csendes Éjt énekli Ő is, nem csak angolul [link] , de egy extra kiadáson spanyolul is.

[link]


De angolul a felsoroltak többsége énekelte már.


Pl. Bublé [link]


Egyébként még Bing Crosby White Christmas lemezét is akartam írni, csak maximum tízet enged az oldal, így a világon a tíz legsikeresebbet írtam bele... Melyekből a legtöbb darabot adták el és csak azokat, ahol van énekes, tehát nem instrumentális.


#5. Amúgy Bublé például nem olyasmi stílust képvisel mint akiket írtál, csak kicsit modernebben?

2020. nov. 12. 14:50
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Őt annyira nem ismerem.
2020. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

1es vagyok. Hát pl. Modernebbekből :


Add tovább

Karácsonyi álom

Szürkepatás


Általánosokból:


Betlehem kis falucskában

Mennyből az angyal

Pásztorok, pásztorok

2020. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2020. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felsoroltakról ismerem a híres számokat, de még egyik albumot sem hallottam egyben.

Ami nekem az utóbbi években a go-to karácsonyi albumom, az vicces módon pont nem is egy karácsonyi album: a Gling-Gló című izlandi pop-jazz lemez, melyen Björk énekel Guðmundur Ingólfsson jazz-billentyűs triójával. Általában nem is szeretem a vokálos/lounge-os jazz-t, és a műfaj legtöbb hibáját gyakorlatilag ez az album is tartalmazza, viszont egyrészt komolyabb bűnöket is meg tudok bocsájtani, ha közben Björk énekel, másrészt pedig ennek az albumnak számomra valami hihetetlenül intenzív karácsonyi hangulata van, pedig tudtommal koncepcionálisan semmi köze nincs az ünnep(ek)hez.

Ezen kívül még, ami teljes album, az a Bad Religion Christmas Songs-a, amit barátnőmmel szoktunk hallgatni decemberenként.

Az életem során legtöbbet hallott karácsonyi albumnak amúgy pont nem tudom a címét. Szerintem nem egy konkrét előadótól van, hanem egy gyűjteménylemez, annyira emlékszem róla, hogy valami mikulásnak öltözött rajzolt kutya volt a CD-re nyomtatva; gyerekkoromban mindig az volt a karácsonyok háttérzenéje, így biztos vagyok benne, hogy ha ma hallhatnám, teljesen elöntene a nosztalgia, meg az ünnepi hangulat, akár egy júniusi napon is.

2020. nov. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!