Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi számít annak, hogy valaki...

Mi számít annak, hogy valaki "tud gitározni"?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki csak 2-3 napja játszik, azt én nem egészen mondanám annak, hogy tud gitározni.

2020. nov. 24. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából senki nem tud teljesen, kezdve azzal hogy rengetegféle gitár van ami mind más és más játékstílust igényel, aztán a különböző zenei stílusok eltérő játékot szabnak meg, hol megengedőbb, hol kötöttebb stb.

A folyamatos fejlődésről nem is beszélve, Jimi Hendrix óta is irtó sokat fejlődött az elektromos gitáron való játék pl.

B.B. King, Petrucci, Van Halen, Eric Clapton mind-mind jó a maga stílusában de aligha lennének minden stílusban a legjobbak, hisz ott van még pl. a klasszikus zene ami tőpontosságot igényel, nincs semmi ami háttérbe szorít 1-1 félrefogott húrt stb. de ugyan ez fordítva, azért egy Petrucci szólót nem könnyű eljátszani.

2-3 nap kevés, de azt mondom sokszor még egy egész élet is.

5-10 év mire azt lehet mondani hogy magabiztos előadást be lehet mutatni egy hangszeren(saját elképzelés, improvizáció, különböző technikákban való jártasság stb.), de akiben ott rejlik a tehetség és a hangszer iránti szenvedély(elég ha az utóbbi)annak nem feltétlen az a lényeg hogy tud-e mindent is, hanem hogy ki tudja-e magát fejezni az adott zenei eszköztárral ami a kezében van.

2020. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki tud sakkozni? :D
2020. nov. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Waff ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból nézve nincs olyan hogy valaki "tud gitározni". Van kezdő és haladó gitáros, és ezek fokozatai. De ez megint egyféle nézőponti kérdés. Pl szerintem ha szorgalmas valaki, gyakorol rendszeresen, az 2-3 év után is még kezdő. Ahogy fentebb is írták...5-10, de sztem inkább 8-10 év mire kb eltudsz játszani rengeteg dolgot, különböző tehnikákkal, szabadon imprózol, teljesen magabiztosan mozogsz a nyakon. Ez már haladó szint...
2020. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam kb annyi hogy azt meg tudom oldani amit én akarok.
2021. jan. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!