Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi a legszebb...

Szerintetek mi a legszebb metál zene?

Figyelt kérdés

Lényegtelen hogy a zenekar többi számát mennyire szeretitek. Mi az a zene amire azt mondanátok, hogy a "leggyönyörűbb zene amit hallottam". Alműfajtól függetlenül. (több is jöhet egyébként)

Ha lehet írjátok le, melyik a kedvenc irányzatotok. Légyszi tényleg metált küldjetek, NE hardcore punkot meg Fisht.

Előre is köszi mindenkinek <3



2020. nov. 26. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok nagy metálos, nem is nagyon vannak kedvenc előadóim, de a szimfonikus metálokat sok esetben imádom. Leginkább az olyan számok tetszenek, melyek lassabb üteműek és a vokális tartalom benne az elsődleges kísérő elem. Ezek a számok különösen akkor hangulatosak, amikor egy őszi este, elveszetten bolyongasz egy régi autóban, miközben a sűrű ködön és felhőzeten át vakítóan veri vissza a Hold a Nap fényét.
2020. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Omnium Gatherum - New Dynamic
2020. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Rhapsody- Village of Dwarves. Ez az a szám, amit bárkinek mutattam, annak tetszett. Gyönyörű szám.

De most még eszembe jutott pár: szintén Rhapsody- The magic of the wisard's dream, Epica- Cry for the moon, Dancing in a gypsy camp... de mondjuk tőlük kb az összeset lehetne mondani, Simone hangja páratlan.

2020. nov. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
2020. nov. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Legszebb?

Az én szememben a Nightwish palettáján találhatók ilyen dalok.

Nem tudnék egyet mondani, mert rengeteg van: Sleeping Sun, I Feel For You, Élan.

Persze, Tuomas Holopainen annyira zseniális zeneszerző, hogy nem csak a lassú, érzelmes számaik érzékenyítenek el, de az epikusabb, pörgősebb dalaiknak is elképesztő mondanivalójuk és csodás harmóniaviláguk van, pl. Amaranth - sokan megvetik az Anette-es korszakot, de nekem abból az érából ez a kedvenc dalom, de egyébként is a számomra legkedvesebbek között van az üzenete miatt, End Of All Hope, Wishmaster, Ever Dream.

2020. nov. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#3/egyetértek, Simons hangja nagyon szép. Egyébként én is úgy vettem észre hogy a legtöbb ember a power metált jobban elfogadja :D


#5 Igen, a Nightwishnek is van pörgősebb száma, de ez nem von az értékükből. Azokat bírom legjobban, amikben Marco ének.


Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat :)

2020. nov. 27. 02:41
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nightwishra visszatérve valóban zseniális a korai korszakuk, nem szokványos power metal amit játszottak, Tarja nagyon nagy plusz volt, illetve ők nem azt a szokásos skálázunk nagyon gyorsan és kész módszert választották.

Mostanra tényleg ellaposodtak, ötlethiányból adódóan.(nem Floor-ral van gond hisz az előző bandáival nagyszerű zenéket csinált)

Na ennyi az off-ból.


Szép metalzenéből rengeteg van, de írok párat:

Death - Voice of the Soul(bár az egész album szép, kevés albumban van ennyi érzelem, RIP. Chuck)

Pain of Salvation - Undertow

Opeth - Harvest

Dream Theater - Space-Dye Vest(különösen szép szám, Kevin Moore...)

Dream Thater - Spirit Carries on(bár ez konceptalbum, így egészben érdemes meghallgatni)

Dream Theater - Change of Seasons

Dream Theater - Disappear

Metallica - Fade To Black, Unforgiven

Slipknot - Snuff.

Most hirtelen más nem jut eszembe.

2020. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A doom metal is lehet szép, pl. Draconian.
2020. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

Rammstein - Deutschland

& Du hast

(csak viccelek, nem hallgatok ilyet)

2020. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
#9 nagy hiba, pedig az egyik legjobb banda
2020. nov. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!