Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire tartjátok "hatalmas",...

Mennyire tartjátok "hatalmas", a zenetörténelemben meghatározó számnak Elvis Presley Can't Help Falling In Love és Always On My Mind című számait?

Figyelt kérdés
Én nagyon. Ilyen gyönyörű lírai, szerelmes dalokat ilyen hanggal elénekelni... Hatalmas zseni volt, és komoly érzelmi töltet volt ezek mögött a dalok mögött. Ti szeretitek őket?

2020. dec. 1. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvis maga, a figurája, a munkássága zenetörténeti mérföldkő volt.

Zenében talán ő volt az első igazi ilyen tinibálvány "szupersztár".


Én mondjuk a pörgősebb zenéit szeretem jobban, a Latest Flame a kedvencem tőle.

2020. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es mondja Elvis volt ez első tinibálvány és egész munkássága meghatározó volt e zenetörténetben. Egyébként mindkét dal nagyon tetszik.
2020. dec. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, Elvis egy ikon, ugyanakkor sokszor nekem az jön le, hogy a nők pl. csak a külseje miatt bálványozták, meg hogy egy jelenség volt az egész ember, pedig igazából ha meghallgatom ezt a 2 számát, olyan gyönyörű hangja volt, mint szerintem senki másnak, és mintha ez felett már elsiklanának az emberek.
2020. dec. 2. 00:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért azt, hogy zseni nem mondanám, mert az nem pont ezt jelenti... Zseni Brian Eno, zseni Peter Gabriel, zseni Björk, etc... Zsenik azok, akik olyan dolgokat kreáltak/alkottak, ami egy különleges önkifejezés, és/vagy szellemi termék. Ezért hívják őket alkotóművésznek, emellé vagy jár hang, vagy nem. Elvis Presley meg inkább énekes, és nem alkotóművész, neki hangja van, erre inkább azt mondják, hogy előadóművész...de itt a "művészet" szó más értelmet kap, mint az alkotóművésznél. Ő nem zseni, hanem csodálatos hanggal áldotta meg a sors. Viszont az nekem még sehol nem tűnt fel, hogy elsiklottak volna a tehetsége fölött, és csak a külsejéért lennének oda. Sőt, én még egy kicsit túlértékeltnek is tartom a hangját, de ez csak egyéni vélemény...

Amúgy persze, kedvelem ezeket a dalokat, szépek.

2020. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!