Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnél elkezdeni zongorázni?

Szeretnél elkezdeni zongorázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában elkezdett érdekelni a zongorázás. Sohasem zenéltem még hangszeren és gyakorlatilag (Illetve szó szerint is) semmi közöm nincsen a zenéhez jelenleg. Hogyan lenne érdemes elkezdeni?


Sajnos nem tudom, hogy lenne-e hozzá érzékem, ezért nem szeretnék többtízezer forintot belefektetni egyből. Persze sejtem, hogy nem fogom ingyen megúszni. :)


Kérdésem, hogy hogyan érdemes elkezdeni? Illetve az online zongorák érnek valamit? Ahol a billentyűzeten lévő betűket és számokat lenyomva, virtuálisan "játszhatunk" egy zongorán.


Egy rövidebb részt meg tanultam egy ilyen zongorán, le voltak írva a betűk és azokat tanultam meg, a ritmusát is sikerült egészen jól kialakítanom, persze lehet, hogy egy profi világgá menne tőle, gondolom ez jóval másabb mint a valódia zongora. :D


Köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 21. 21:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*k
2020. dec. 21. 21:33
 2/13 anonim ***** válasza:
Akkor nincs hangszered, jól értem?
2020. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy tanárhoz, csak az ér valamit.
2020. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Nincs

#3 Egyelőre magamtól szeretnék tanulni valamennyit

2020. dec. 21. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha lenne zongorád, talán lenne is értelme valamit gyakorolnod otthon, nem tudom mennyire lesz hasznos internetes zongorákon próbálkozni, max a ritmushoz, de azon kívül egy zongorán a billentyűket teljesen máshogy használod majd, mint ahogy a gépeden csinálod most. Tényleg akkor tudnál a leggyorsabban és hatékonyabban tanulni, ha tanárhoz mennél, de ha az nem áll rendelkezésedre, nem nagyon tudok mást mondani. Esetleg ha valamilyen ismerősödnél lehet használni valami régi zongorát, de hangszer nélkül csak egy helyben topogsz.
2020. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egy kezdőbb szintetizátor mennyire érné meg?


Illetve mennyibe kerül egy zongoratanár nagyjából?

2020. dec. 21. 22:09
 7/13 Mojjo ***** válasza:

Nem érzék kell hozzá, hanem kitartás és elhivatottság. Lehetsz botfülű és botkezű, ha eleget gyakorolsz, menni fog. Minden a gyakorláson múlik. Szóval ha AKAROD, akkor meg tudod csinálni és nem kell aggódnod mindenféle érzék miatt. Azt a "többtízezer forintot" mondjuk nagyon alap kezdéshez is azért egy nullával még érdemes megfejelni, ha komolyan gondolod a dolgot.


Egy olcsó szintetizátor kidobott pénz szerintem, azon nem tanulsz meg zongorázni. A zongorázás egy részét megtanulhatod mondjuk - azt, hogy a megfelelő hangokat megfelelő időben szólaltasd meg - de ez még nagyon nem zongorajáték. Ahhoz hozzátartozik a dinamika illetve a természetes rezonanciák kontrollálása (azaz pedálhasználat), amit pont nulla szinten tudsz egy olcsó szintin gyakorolni.

2020. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Gondolom van különbség zongora és zongora, szintetizátor és szintetizátor között is (Illetve tudom, hogy van) de egy általános, 54 gombos "elektromos zongora" (Legalábbis így írják) és egy hozzáköthető pedál mennyire jó kezdetnek?


Egy 61 gombos, azon felül, hogy több hangot tud megszólaltatni egy kezdőnek releváns, vagy elég az 51 gomb is?

2020. dec. 22. 11:24
 9/13 Mojjo ***** válasza:
100%
@8: Nem a gombok (valójában billentyűk) száma a fő kérdés. Ha nagyon szintetizátorral akarsz kezdeni - ami szerintem nem jó ötlet -, akkor a legfontosabb, hogy ún. dinamikus billentyűzete legyen. Ez azt jelenti, hogy ha erősebben nyomsz le egy billentyűt, hangosabban szólal meg. Enélkül nem fogsz tudni hangsúlyozni, nem lesznek zenei zangsúlyok a játékodban, anélkül meg nem lehet semmilyen szinten zongorázásról beszélni. Ez az egyik legfontosabb kifejezőeszköz a zenében. Egyébként 61 billentyűnél is kisebb szintetizátoroknak nem nagyon szoktak dinamikusak lenni a billentyűi, de az olcsóbb 61-eseknek sem.
2020. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egy teljes zongorára egyelőre nem szeretnék beruházni, ezért gondoltam erre.


Ez egyébként milyen? [link] Ennek dinamikus billentyűzete van?

2020. dec. 22. 12:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!