Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A szövegírás alap szabájai?

A szövegírás alap szabájai?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék olyan sorokat összefabrikálni, mint pl. EMINEM?

Néztem videókat róla és alig van olyan szó, ami ne rímelne valamivel.



2020. dec. 30. 22:48
 1/6 A kérdező kommentje:
******szabályai
2020. dec. 30. 22:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbálnék valami értelmes szöveget írni, de úgy meg max a sorok végei rímelnek...
2020. dec. 30. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a szótagszámra is!

Próbálj érzelmekből írni, illetve hagyd hogy jöjjön, ne görcsölj.

2020. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő szókincs, ütemérzék, markáns mondanivaló, tehetség és versek, dalszövegek tanulmányozása.
2020. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gőzöm sincs, de egyszer egy magyar dalszövegíró azt mondta, hogy próbálgat külföldi számok dallamára magyar szövegeket énekelni. Én már tudok tőle amúgy jó dalszöveget, szóval ügyes, ráadásul ténylegesen új számot hoz létre; mert nincs az az érzése az embernek meghallgatva; hogy "mintha ezt már valahol hallottam volna" szóval tényleg jó. Vagy lehet, hogy azt a konkrét dalszöveget nem is úgy írta, hanem lecsapott rá az ihlet ; és akkor írta le, tehát lehet, hogy nem is egy másik dalból gondolta tovább; hanem lehetségesnek tartom azt is, hogy pl ezt pont máshogy, csak szimplánfejből írta.
2020. dec. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Veleszületett tehetség is kell hozzá. Én amatőr zenész vagyok, zenét írni csípőből tudok, de a szövegírás nem megy (leszámítva a beteg, perverz, fekalomán szövegeket :D). Vagy nézd meg Frenreisz Károlyt: remek zenész, énekes és zeneszerző, de amikor a Skorpióban magára vállalta a szövegírást, kritikán aluli eredmény született ezen a téren.
2020. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!