Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A lenti videóban látható...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A lenti videóban látható csajszi CD-ről nyomja a mixelést?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=zXuvO3QduGk&t=114s


Szemezgetek mostanában egy keverőpulttal, ami a gyerekkori álmom. Számítógépen elég jól megy a keverés, tisztában vagyok a BPM fogalmával, a beat-illesztéssel, mastereléssel. Tudom, hogy a videóban valószínűleg gy félmilliós szett van, én 100k alatt nézegettem, de csak olyat találtam, amihez laptop kell. Szóval a kérdés, lehetséges, hogy a pult alatt itt is egy laptop van? Vagy létezik olyan keverőpult, amibe bedugok (1 vagy 2) USB-sticket, és onnan tudom kiválasztani, mit akarok játszani?


A kérdés csak azért fontos, mert szerintem nyomi a laptop-dj-zés. :D Régimódi vagyok, és manuálisan akarok csinálni mindent.


2021. jan. 2. 19:14
 1/1 anonim válasza:

Figyi, szerintem próbáld ki a VirtualDJ-t egy toutch-os (toutchscreenes - érintőképernyős) monitorral előbb. Annyi a csavar még benne, hogy le kell tölteni a MultiToutch skint/bővítményt, hogy tudj mindkét kezeddel nyomkodni. (Persze, ennek feltétele egy több érintésre is érzékelő érintőképernyős monitorra is). Ez a skin nevéből is következik, hogy az egész felület érintésre van optimalizálva.

Nyilván, ez azért nem néz ki olyan menőn mint egy igazi keverőpult, ettől nem leszel az élet császára. Viszont sokkal praktikusabb (főleg az ár szempontjából), és egy “pár100fősbuli” lebonyolítására és ezzel egyenlő színvonalú mixek készítésére teljesen megfelelő, elegendő. Szerintem adj egy esélyt neki, egy próbát mindenképpen megér, mielőtt egy nagy befektetést teszel. VirtualDJ-n belül le tudod tölteni az addont, pontos neve: Multi-Toutch V2. (Egérrel is ki tudod próbálni)

2021. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!