Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik gitárt választanátok?...

Melyik gitárt választanátok? Ibanez RG421AHM, RG370AHM, Cort X11 Alder?

Figyelt kérdés

Új gitárt szeretnék vásárolnim otthoni használatra. Jelenlegi gitáromon van egy egyszerű vintage tremolo, amit időnként használok is, azért néztem 1-2 tremolóval szerelt gitárt. De erről lemondhatok azért. (Tudom, hogy ebben az árkategóriában nem minőségi tremolók vannak, de nem lenne nagyon sokat használva.)

Attól félek, hogy lehet az Ibanez kicsit túlárazott a neve miatt, ugye a Cort is ott készül, ahol az olcsóbb Ibanezek.

[link]

[link]

[link]



#Cort #Ibanez #elektromos gitár #RG421AHM #X11Alder
2021. jan. 16. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az Ibanez RG370AHM-et választanám.
2021. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

a f@szgitárt


[link]

2021. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ibanez RG370AHM

Ha még kapható akkor viszont mindenképpen a Cort HBS-II-BOP ami szintén köris testű és volt már a kezemben. Eszméletlen jó gitár.

2021. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lebeszélnélek a floyd rose rendszerű tremolóról. Bármilyen árkategóriában plusz problémát jelent. Azt írtad, keveset használod a tremolót, ne vegyél plusz gondot a nyakadba, amit nagyon gyorsan megbánnál. Próbálj tanácsot kérni a legnagyobb facebook, gitáros csoportban. Segíteni fognak. persze ott is lesz mindenféle válasz, amiből neked kell meghoznod a helyes döntést.
2021. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

RG421AHM 03


Szerintem ne vegyél ilyen olcsón floyd rose húrlábas gitárt. Az eredeti megbízható floyd ára majdnem ennyi. Gondolhatod miket tudnak ezek a licencelt termékek. Inkább gyűjts még hozzá vagy vegyél fix hútlábásat és megsórolsz magadnak pár izzadságcseppet.


Ha a gyűjtés mellett döntesz és a floyd rose is fontos, akkor ajánlom az LTD 1000 szériákat,amit használtan 220 000 körül meg lehet venni. Már majdnem eredeti floyd rose van benne (1000-es széria) és kitűnően teszi a dolgát.


Nekem is ilyen van, már lassan 10 éves hangszer és semmmi problémája .

2021. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valószínűleg tremolo nélkülit fogok venni, félek, hogy sok gondom lenne vele ebben az árkategóriában. Olyan jól azért nem gitározom, meg nincs is annyi pénzem hogy 200 ezer felett vegyek. Illetve facebook-om sincs. De ezt az RG421AHM-et érzem most nyerőnek. Ugyanaz, mint az RG370AHMZ, csak ugye nincs rajta tremolo.
2021. jan. 19. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ibanez mindenképpen ;)
2021. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan választhatod a tremolóst, pláne ha az tetszik, illetve ha szeretnéd megtanulni használni mert esetleg hiányozni fog később. Nem arról van szó hogy használhatatlan mint egy 100 ezer alatti hiszen például Lukács Petának is van egy ilyes féle szerszámja és szereti.
2021. jan. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!