Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg akarok tanulni magamtól...

Meg akarok tanulni magamtól zongorázni hobbiból. Azon gondolkoztam, hogy szintetizátort veszek, és úgy tanulok. Mennyiben különbözik egy zongorától?

Figyelt kérdés
A szintetizátor mérete illetve ára is kedvezőbb mint a zongoráé, de el lehet játszani rajta minden dalt, amit egy zongorán is? hangzásban mennyire hasonlóak? esetleg tudtok valami jó szintetizátort ajánlani amit kezdő illetve később haladóbb szinten is egyúttal tudok használni?

2021. jan. 23. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarsz kifejezetten ezzel foglalkozni és saját szórakoztatásra tanulsz akkor tökéletesen megfelel a szintetizátor. Ha tényleg előadni akarsz és esetleg komolyzenével foglalkozni akkor viszont szükséges legalább egy pianino. Igazából magában a felépítésben is nagyon sok a különbség. Véleményem szerint sem a hangzása sem a billentése nem olyan a billentyűknek mint egy igazi zongorának (de ebbe biztos valaki bele fog kötni). Én komolyzenében utazom nagyon régóta ezért a kezdéshez egészen biztosan jó alap egy szintetizátor (sok olyan ismerősöm van aki szintén ebben a műfajban mozog és szintetizátoron gyakorol otthon). Nem tudok kifejezetten típust mondani, mivel én nem vettem még soha szintetizátort
2021. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én amikor elkezdtem zongorázni kérdeztem a tanárom hogy szintetizátort vagy igazi zongorát vegyek. Azt mondta hogy a zongorát ajánlja mert annak van lelke. Nem értettem mire gondol de megvettem a szintit mert olcsóbb volt aztán egy évre rá megértettem amit a tanárom mondott. Össze se lehet hasonlítani. Viszont kezdésnek szerintem jó egy szintetizátor is. Ja és vegyél mellé pedált mert arra szükséged lesz. Nem tudom hogy minden szintihez lehet-e pedált csatlakoztatni mert ha nem akkor ajánlom azt amihez lehet:)
2021. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos zongora is van a világon, és kimondottan ajánlott, ha zavaró lenne a hangerő. Felvételt is egyszerűbb készíteni róla, és állítható a reakciója is. A cipekedés és a rendszeres karbantartás-felhangolás is elmarad. Ennyivel azért nem gyengébb az élmény és az érzés a valódi zongorához képest. Természetesen semmi nem ér egy jól kiválasztott, valódi zongora nyomába, de azt tudni kell tartani is, mert anélkül a legolcsóbb elektromos zongoránál amatőrebb lesz a végeredmény, de legalább drágábban.
2021. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb billenytu megfelel a célnak ha csak szórakozásból illetve tanulasnak akarsz addig jó

Ha komolyabban fővállalkoztat akkor is egy közép kategóriást érdemes venni ami nem tul olcsó de nem is drága

2021. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kenlord ***** válasza:
100%
Nagyjából mindenben eltér egy szintetizátor egy zongorától kivéve abban, hogy azon is billentyűket kell leütni, hogy szóljon. De ha csak hobbi szinten akarsz megtanulni, akkor szerintem elég egy jobb szinti is!
2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!