Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vajon mi lehetett ez a zenesze...

Vajon mi lehetett ez a zeneszerkesztő program?

Figyelt kérdés

Még anno a 90-es évek végén amikor először számítógépem lett elkezdtem játszani egy zeneszerkesztő(nek tűnő) programmal.

Semmire sem emlékszem belőle, csak arra, hogy marha jó stock dallamok voltak benne és ilyen kékes/szürkés volt a layout.

Nem volt a programban sequencer (vagy lehet, hogy csak nem találtam), inkább arról szólt, hogy patterneket kellett berajzolni minden betöltött sávhoz és ha elindítottam, akkor lejátszotta ennek megfelelően. De rögzíteni se nagyon lehetett vele semmit, kimenteni sem lehetett audio fájlban. Gyanítom vagy nem értettem hozzá, vagy nem volt erre alkalmas a progi.

Ami fix, hogy DOS-os, talán még Win 98 volt a gépemen és azon futott, de ebben nem vagyok biztos.

Próbáltam keresgélni, hogy mi lehetett az, de nem ezek a gabonapelyhes dobozban lévő demo cucc volt, hanem talán PC Guru-hoz adhatták. Nem Dance eJay, nem FL, nem Cubase, Ableton, stb. volt, ez egészen biztos. :)

Ha esetleg valakinek beugrik, hogy mi a fene lehetett az, akkor az vendégem 2 sörre! :D



2021. jan. 25. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Hm. Így tippre a FlexiMusic Composer az, de nem vagyok biztos benne.

Ha tévednék, tied a söröm :DDDDD

2021. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, sajna nem nyert. Meggugliztam, de ennél picit sötétebb volt a layout. Alapból csak egy mixer látszott amikor betöltött a progi, az sötét kék volt talán...volt rajta egy rahedli tekerős poti, meg pár on/off led amikbe lehetett kattintgatni és szép pirosan világított.
2021. jan. 25. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Anno én a Fast Tracker 2 nevű progival szerkesztettem zenéket, alapokat..
2021. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Váó, ezt nem is ismertem (ebből kifolyólag nem ez a keresett progi), nagyon menő ez a DOS-os layout. Még a végén itt új gyöngyszemeket is találok. :) Köszi a tippet!
2021. jan. 26. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!