Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Adottság, vagy technika kérdése?

Adottság, vagy technika kérdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Őszinte leszek, egyáltalán nem értek az éneklés tudományához, teljesen laikus vagyok a témában. Pontosan emiatt nem is tudtam az alábbi kérdésben dűlőre jutni. :D


Szóval, arra lennék kíváncsi, hogy az az érdes/rekedtes (jobb szavakat nem találtam rá, remélem értitek mire gondolok :D) énekhang, amivel pl. Billie Joe Armstrong vagy Gerard Way rendelkezik, az adottság vagy technika kérdése lehet?


(A szöveg alá mindkettejüktől beraktam egy dalt)


Én eleinte affelé hajlottam, hogy alapjáraton ilyen az énekhangjuk, de mivel mindketten hasonló műfajban tevékenykedtek, és a technikai elsajátítást sem tartom lehetetlennek, elbizonytalanodtam. :D Aki egy kicsit hozzáértőbb a témában mint én, fel tudna világosítani? :)


Nekem mint egyszerű zenehallgatónak nagyon tetszik ez az énekhang, és kíváncsi vagyok mi van mögötte. :) Ha esetleg tudnátok még hasonló hangzású előadókat ajánlani, azt is megköszönném.


Előre is köszönöm mindenkinek a választ. :)


[link]

[link]



2021. jan. 28. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Adottság. Amúgy ezek nem rekedtes hangok :D
2021. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Igen, tudom hogy nem a rekedtes hang a tökéletes megfogalmazás, de jobb szót tényleg nem találtam rá :D
2021. jan. 28. 14:50
 3/3 anonim válasza:
Adottság. Ha megvan hozzá a tehetséged, utána lehet technikákat alkalmazni.(Gerard és Billie inkább tisztán énekelnek, de értem mire gondolsz) :) Sok sikert! (Jó példaképek)
2022. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!