Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kpopperek! Valaki megtudja...

Kpopperek! Valaki megtudja mondani, hogy mostanában miért tolják ennyire az English vesion-t?

Figyelt kérdés

Akik követik a kpop-ot azok biztos észrevették egyre több szám jelenik meg angol nyelven? Ennek mi értelme mikor a kutya sem nézi őket. A nagyon híreseknél talán a pár milliót megüti a nézettségük. Ez mire jó?

1. Sztem aki a kpop-ot szereti az pont azért szereti mert koreai. Nem azért mert angol.

2. Aki érteni szeretné a szöveget, az be tudja kapcsolni a feiratot.


Úgyhogy nekem ez teljesen érthetetlen, hogy ezt most minek? Más az ha egy szám alapból angolul jön ki (pl Dynamite), de hogy egy már koreaiul megjelent számot angolul is kiadni, minek? Az angol anyanyelvűek sem azért fogják hallgatni mert angolul van. Sok angol nyelvű zene van. A kpop pont a koreai nyelv miatt különleges sztem.

A másik, h sztem nagyobb munka van vele, minthogy az a kis plusz bevétel megérje.


Úgyhogy várom a válaszokat, ötleteket.



#K-pop #Music #English version
2021. jan. 29. 22:25
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
Akárhogy is nézzük, ez is egy "üzlet". A kiadók arra mennek, hogy mindenki felé eljusson a szám és vannak, akik a dallam ritmusát élvezik, de a nyelvet annyira nem. Szerintem kifejezetten csak ez az értelme. Bár valljuk be, ettől elmegy az igazi "kpop hatás", de Amerikában úgy néz ki ez a befutó.
2021. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
46%

mert kőkeményen tepernek az amcsi piacra ezért készek feladni minden identitásukat! csak is ezért!

és nem értem elvileg ott hozzáértő szakemberek vannak a cégeknél de sajna többet vártam tőlük! mert

1. a nyugati ember sosem fog annyi pénzt költeni mint egy kelet ázsiai!

2. nem fognak mellettük állni annyi ideig! 1-2 év és az összes amcsi azt sem tudja kik voltak

3. az a pár nyugati aki szereti is őket és tényleg támogatja veszi az albumokat elfog pártolni mert ők azért kedvelik mert ázsiaiak nem pedig nyugatiak avagy amerikaiak!

4. a dynamite kb a sokadik bts rangon van a youtube-on

jelenleg van a 6. helyen

de előtte a top 10-ben sem volt bent mert utólag rendeztek egy stream vakulós eventet ":D

kb mindenki elfelejtette mára már.. (nyugatiak közül)

2021. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
28%

és bocs korona vírus ide vagy oda nem lényeg a toxic meg veszi! össze tudja spórolni!

lehet látni az eladásuk rendesen megzuhant! pont emiatt mert orrba-szájba erőltették az amcsi piacot

konkrétan a fele lett

érződik hogy már a sokadik lehúzott bőrt hozzák

de ettől függetlenül a többi banda is akik híresek külföldön

2021. jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
88%
Még mindig az angol a világnyelv. Az angol számokkal szeretnének a globális piac felé nyitni. Ennyi igazából. A kpop-ot pedig sokan nem azért hallgatják mert koreai, hanem szimplán mert tetszik nekik az a zene a nyelvtől függetlenül. Én pl sok angol verziót is szeretek hallgatni.
2021. jan. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkit megbántani, de akit ez az egész nem zavar az max 1-2 éve ismeri a kpop-ot. Cáfoljatok meg ha nem így van. Tisztelet a kivételnek. Én elég régóta követem a műfajt és engem kifejezetten zavar, hogy lassan minden egyediségét elveszti a kpop ebben a nagy multikulti baromságban. Lehet így is persze, csak semmi nem lesz egyedi/eredeti.

Azt kizárnám h ez annyira megérné a cégeknek, mert ahogy írtam és ahogy láthatjátok youtube-on is, mindenki leszarja az angol verziókat. Még a nyugatiak is. Most nyilván nem azt mondom, h nincsenek kivételek, de azért valljuk be h egy amcsi nem azért fog elkezdeni kpop-ot hallgatni mert kiadnak egy english version-t.

Ez olyan mintha kiadnák a gangnam style angol verzióját. Hát kb lenne pár millió aki érdekességképp megnézi de ennyi. Egyébként az angol verzióknál a nézettség 99%a már eleve rajongó csak kiváncsiságból megnézi azt is. Ez nrm hiszem hazt jelenti, hogy most lett 4 millió új rajongó.

2021. jan. 30. 04:20
 6/38 A kérdező kommentje:
A vilagnyelv az angol ez igaz, ez viszont kpop és nem amcsi pop. Elvileg.
2021. jan. 30. 04:23
 7/38 anonim ***** válasza:
92%

Benne van a potenciál, hogy az angol verzió felkelti az emberek figyelmét, akik aztán lecsekkolják az adott group/előadó többi munkáját is, és így szépen lassan belefolynak az egész kpop business-be. Az angol világnyelv, sokkal több embernek "barátságosabb"/"vonzóbb" lehet, mint egy teljesen idegen nyelv. Nem mindenkit fog meg a koreai (vagy akármilyen más) idegennyelv hangzása.

Hiába vered a nyálad, hogy jajj azért hallgatják mert koreai, ettől még nem lesz feltétlenül igazad. Nagyon sokan pont lesz*rják, hogy milyen nyelven van, azért hallgatják, mert tetszik nekik az énekesek hangja/kinézete/az egész produkció, zene amit csinálnak - nyelvtől függetlenül. A legjobb barátom is úgy hallgatja a gg-ket, hogy eleve japán számokon keresztül ismerte meg őket, azokat hallgatta egy ideig, és csak később nézett utána a többi számuknak amik már koreai nyelven voltak. Én szintén japán számokon keresztül találkoztam az első kpop bg-pal, és rohadtul nem azért kezdtem el a kpop-ot hallgatni mert koreai. Ezzel még millióan vannak így.

2021. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
15%

Utolso full baromságot hordasz itt ossze! A sikerben nagyba benne van hogy azert az mert koreai! Az angol nem azt jelenti hogy barátságosabb mert ezzel nem fogják meg ha nem láttad volna a bts eladása csökkent a dynamite óta

Csökkenni is fog amig az amcsi piac a cél!

2021. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%

#8, te vagy az a gyk-s felhasználó aki nonstop lehordja a kpop-ot?!! Muszáj itt osztanod az észt? Nem állítottam sehol, hogy mennyire éri meg ez a kpop idoloknak és az őket futtató cégnek, szimplán megindokoltam, hogy miért csinálják, illetve rávilágítottam arra, hogy nagyon sokan nem azért kezdik el hallgatni, mert jujj ez koreai. Nem mindenki egy kicseszett mániákus 12 éves koreaboo aki kpop-ot hallgat...


Az egy teljesen másik kérdés, hogy ez a "befektetés" nem térül meg igazán, nincs annyi bevétel, stb.

2021. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
9-es nincs meg benne még a potencia sem!
2021. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!