Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy van magyarul Enya: Now...

Hogy van magyarul Enya: Now We Are Free című száma?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Enya: Most már szabadok vagyunk
2010. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a címét én is letudtam fordítani, de én a dalszövegre vagyok kíváncsi.
2010. aug. 16. 10:10
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ezzz, hát hogy is mondjam... egyáltalán nem Enya száma. Hanem Lisa Gerrardé.
2010. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogyhogy? Ez az a szám, ami a Gladiátor című film alatt megy. Ez Enya száma.
2010. okt. 31. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Neem, valamit nagyon elnéztél. Valóban a Gladiátorból van,de valaki a neten elkezdte ezt az Enyás baromságot terjeszteni, de amúgy nem így van. Lisa Gerrard opera énekesnő énekli:) És ha egy picit figyelsz észreveszed, hogy Enyának NEM IYLEN hangja.
2010. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Jah és majd' elfelejtettem! Meg vana szöveg:) csak épp nem magyarul...azt öö...le kéne fordítani. Csak még nem jöttem rá milyen nyelven van, sajnálom ^^"
2010. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást! :D Most én is megfigyeltem. Én se jöttem rá milyen nyelv. Lehet van benne latin, görög és finn. :)
2010. nov. 15. 17:53
 8/12 LunIstar válasza:

Igen, Lisa Gerrard az előadója a számnak.


A nagyobb probléma, hogy egy saját maga által alkotott nyelven énekel, így soha sem fogjuk megtudni, hogy pontosan miről is.


Az angol szöveg is kb akkora kamu, mint hogy Enya énekli...

2014. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
31%
Sziasztok ! Nem tudom mennyire lesz aktuális a válaszom, hiszen ez a topik már 2014 -es de ha valakit még érdekel ,akkor elmondom, hogy a szöveg valódi és értelmes dalszöveg ! A "Shalom" vezetett a megoldásra ami "békét" jelent héberül és a zsidó vallás használja ! Azért nem érthető most, mert anno a Babilónából kivezetett Krisztus népe az arámiai nyelvet beszélte majd, Óhéber nyelvre váltott, ami i.u. 400-bam teljesen megszűnt. A régi óhéber nyelv egy alig használt mai iráni nyelvre hasonlít aminek a nevét sajna nem tudtam kinyomozni. Valami ilyesmi a szöveg, hogy "Örök béke, feküdj nyugodtan , tested @@@@@ valami ....a lényeg az, hogy a test és lélek teljes megnyugvása a téma. Valszeg valami nyelvtudóssal vagy régésszel stb. írathatták meg a szöveget. Hát ennyi ! Persze a minimális tévedés itt sincs kizárva !
2016. aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A dalszöveg elvileg különböző "egzotikus" nyelvek keveréséből íródott, vannak benne pl. héber, skót gael és andalúz szavak is.
2022. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!