Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez melyik zene műfajra/irányza...

Ez melyik zene műfajra/irányzatra jellemző leginkább?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés de muszáj vagyok feltenni mert nagyon érdekel.


Már egy ideje figyelem a "rockerek" körében ezt a fejkendő dolgot.


Aztán ahogy elkezdtem punk-ot hallgatni, ott figyeltem meg ezt a "divatot".

Amin csodalkoztam is mert nekem a punk az mindig egyenlő volt a "kakastaréjjal".


De amit kérdezni szeretnék, hogy ez a fejkendő csak a punk-ok körében van jelen vagy más irányzatban is?


Ne haragudjatok ha hülye kérdés. Nem tudom jobban megfogalmazni.



2021. febr. 1. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
A fejkendő nem punk és nem rocker múltra nyúlik vissza.A fejkendőt még réges régen az idős asszonyok hordták,ahogy most is.
2021. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is ezt hittem. De külön Rock boltokban is lehet kapni. Feltétlezem nem örgesszanyoknak.


[link]

2021. febr. 1. 21:39
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennek persze van több formája is. Mindenféle mintával.


Valahogy kétlem hogy az idős nénikék ilyenben flangálnának.

Ez csak egy kérdés volt. Én informalódni vagyok itt nem kioktatni.


[link]

2021. febr. 1. 21:41
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
2.:Nem,ez a fejkendő amit belinkeltél tényleg nem azoknak való.Akkor passz.Amikor még én voltam rocker/punk mi láncokat hordtunk és szegecses cuccokat,és tarajunk égnek állt,mi nem hordtunk ilyeneket,ez a fajta akkor még nem volt ilyen divat.De hát a világ egyre jobban változik,ez van sajnos.
2021. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2.:Most jut eszembe,hogy régen ezt a fajta fejkendőt az én fiatal koromban azok hordták,akik rap zenét hallgattak.Talán tőlük vették át a rockerek.
2021. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen. A punk az nekem is úgy maradt meg mint égnek álló taréjos haj, lánc, szegecses kabát, nadrág.


Akkoriban ragadt rá a punk-okra hogy agresszívak. Pontosabban akkor pecsételték meg őket.


Nem állítom váltig hogy ez kifjezetten punk irányzat.

Csak én ott talákoztam vele először.


Persze azt tegyük hozzá hogy én magyar vonalon kezdtem el a műfajt.

Alvin, Punksapka, AKB (Aljas kúszóbab).


És náluk láttam ezt jelen. Eddig más rock irányzatban, alműfajban nem. Ezért indultam ki ebből.


Nade lehet tényleg hogy a hip-hop-ból jött át.


Nem ismerem még ki én sem magama a műfajban mert új vagyok. Nekem is úgy maradt meg a punk ahogy neked kedves válaszoló.


Köszönöm a segítőkész és tiszteletteljes válaszod. :)


Remélem nem sértettelek meg az akadékoskodásommal. :)


Köszönöm. Ment a zöld. :)

2021. febr. 1. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6.:Nagyon Szívesen! :)
2021. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyfelől jöhet a hip-hopból, de én gyakran a motoros rockereken látok ilyet, onnan is eredhet szerintem a kendő
2021. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)


Hezeitáltam hogy kiirjam e a kérdést, de komolyan érdekelt a dolog mert szamomra egy érdekes jelenség.


És ezt én is olvastam egy pár helyen hogy a hip-hop-ban is jelen volt. De nem gondoltam hogy onnan vették volna át. :)

Mindenesetre érdekes. De simán lehet.


Ami pedig a motoros rockereket illeti, onnan mégnagyobb az esély hogy onnan is átszivároghatott esetleg.

Köszönöm a hasznos válaszokat és segítséget. :)

2021. febr. 3. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Crossover thrash és hardcore bandák gyakran hordják.
2021. febr. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!