Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit csinál egy DJ?

Mit csinál egy DJ?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy senkit nem akarom megbántani.


Sokszor látom azt, hogy nyomkodják a pultot (nem tudom a pontos nevét), de a zenében semmi hallható változás nem történik. Illetve sokszor van az, hogy leáll beszélgetni mással, miközben a zene ugyanúgy megy tovább. Mi a feladatuk? Ezt elmagyarázná valaki?



2021. febr. 7. 17:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Csajoznak
2021. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%

Gyakorlatilag SEMMIT!!!

néha a hangerőpotin igazít, de ezen kívül kb SEMMIT nem csinálnak.

2021. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok ezen a véleményen.
2021. febr. 7. 18:40
 4/27 anonim ***** válasza:
29%
nekem egyszer egy DJ a buli alatt adott egy gyorstalpalót keverésből, megmutatta hol vannak a számok..és kiment cigizni. nem nagy cucc bulit csinálni, de figyelni kell a közönség reakciójára
2021. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
41%
Én azon szoktam amúgy röhögni hogy ezek a semmirekellők azt képesek állítani hogy ők ZENÉLNEK :D
2021. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Na várj, azért ez komoly általánosítás. Nyilván vannak a kamu DJ-k, akik kis túlzással csak egymás után lejátsszák a zenéket.

Aztán vannak azok, akik zenét írnak a nulláról kezdve, saját elektronikus zenéik vannak. (pl. deadmau5)

Vannak a profi DJ-k, akik a meglévő számokat profin átkeverik, összemixelik, loopolnak, beatmatchelnek, effektelnek másodperces átgondolás után úgy, hogy az jól is hangozzon. (pl. James Hype)

Tessék eme kettőnek utánanézni mondjuk youtubeon, az utóbbi példa pörgősebb, modernebb.

2021. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
aki zenét ír nulláról kezdve.. (nemtudom ki az a deadmauöt) az nem dídzsé.. akik otthon ülnek a szintinél és tolják manapság rogyásig a retrowave-t azok zenészek inkább. :)
2021. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
De, DJ, mellette zongorán játszik és zenét is ír. Ezért nem mondhatod, hogy az összes csak a hangerőpotot tekergeti. 😁
2021. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
A legdurvábbak is leállnak pihenni néha, és nyilván vannak akkora profik, hogy akkor is bele-belenyúlnak, még ha csak egy leheletnyi mélyet visszahúz, hogy megnézze, hogy jó-e, aztán meggondolja magát, meg belehallgat, hogy azt rakta-e be a másikon, amit akart, akkor is ténykedve pihen, és te simán nem hallasz semmit, csak látod, hogy ígéri, hogy csinálni fog valamit.
2021. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 elistvan ***** válasza:
49%
Szerintem egy jó DJ: Figyeli a közönséget melyik számra indulnak be melyikre nem. Keveri a zenéket, hangulatot teremt (már amelyik beszél is közben).
2021. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!