Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A mai tizenéveseknek tényleg...

A mai tizenéveseknek tényleg nem tetszenek a mai zenék és inkább régebbit hallgatnak vagy ez csak elvétve igaz?

Figyelt kérdés
Nem gondolnám, hogy zömében ez így lenne.

2021. febr. 20. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem írtad mit értesz "mai zene" alatt, mert minden korcsoportnak megvan a maga kedvelt műfaja, illetve azt sem hogy milyen platformra érted.

De az online zenei trending a mai tizen-huszonévesek ízléséből generálódik, és ott most a mumbling, a trap meg az autotune a divat.

2021. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ízlés dolga, de inkább fordítva, a mai tizenévesek inkább a mai zenéket szeretik, ami menő a korosztályukban, régebbiből is talán csak a 2000-es évekbelieket, amin felnőttek, a retro zene kedvelői nagyon ritkák ebben a korosztályban! Ha mégis zömében van ilyen, akkor az inkább csak retro számok mai feldolgozása, mint például a "The Riddle" vagy a "Friday Night" !
2021. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is inkább fordítva van. Tizenéves vagyok, és az ismerőseim többsége szinte csak a mai, mainstream számokat hallgatja. Esetleg még a 90-es vagy a 2000-es évek zenéit szeretik, de azt is csak max egy buliban hallgatják meg.
2021. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Mintha a kortól függne hogy mit hallgat az ember.

Közhely az egész kérdés és a válaszok egy része is...

Nyilván akinek csak háttérzaj és nem mélyül bele megmarad a mainstream zenéknél, amik lehetnek bármely korból. Volt a 70-es években és van a mai napig popzene ami kb. hasonló minőséget képvisel és a célközössége is azonos.

Aki érdeklődik a zene után úgy is rátalál a kedvenc műfajára szintén kortól függetlenül legyen az a Pink Floyd, Beethoven vagy éppen az Animals As Leaders de nyilván ezeket a zenéket nem fogják adni a rádiókban sem a Spotify-n belül a legnépszerűbbek között.

Kor szerint meg abszolút nem releváns a popzenét elválasztani, mivel olyan oltári nagy módon nem változott kvázi mindegy hogy egy 70-es Beatles vagy egy mai xy énekes popzenéje az mert az alapelvet már lerakták:egyszerű és fülbemászó refrének, nem igényel elmélyülést, könnyen befogható, megfelel a társadalmi normáknak stb.(nyilván tudom hogy a Beatles is kísérletezett de azok nyilván nem lettek slágerek)

2021. febr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
#2-es vagyok. Nem azt mondom, hogy kortól függ, ki mit hallgat, természetesen mindenki egyéni ízlése, hanem hogy az adott korosztályra általánosságban ez jellemző!
2021. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem pont fordítva van. 18 vagyok, és a környezetemben pont azt veszem észre, hogy a legalja szar Missh, T. Danny és hasonló hulladékok mennek. (tisztelet a kivételnek). Én személy szerint leginkább rockot és metált hallgatok (azon belül is toronymagasan power metal a kedvenc subgenre), azt viszont full vegyesen. Maiak közül szinte állandóan hallgatom a Sabatont, Powerwolfot, DragonForcet, de nem vetem meg mondjuk a Judas Priestet, Iron Maident, Black Sabbathot, Led Zeppelint és a többi klasszikust. Nagy ritkán popot is hallgatok, azt szintén vegyesen, mert az újak között is vannak jó számok (pl. a Breaking me nagyon bejövős, de MEDUZA zenéi is tetszenek), meg persze a 80-as, 90-es évek "örökzöldjei"-nél is rányomok néha a play gombra.


Az egyetlen műfaj, ahol csak régieket hallgatok, az a hip-hop. 90s golden era, Eminem top 3 albuma (SSLP,MMLP,The Eminem Show), szóval kizárólag oldschool.

2021. febr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hogyne függene a kortól is!

Aki most 60 éves, már kialakult egy ízlésvilága, a kedvencek, stb.

Aki most 15 éves, nem sláger rádiót hallgat, tehát nyilván a mai zenék befolyásolják az ízlését.


Az más kérdés, hogy milyen zenei műfajt kedvel. Abban igazad van, hogy akinek a rock jön be most 60 évesen, annak valószínűleg most 15 évesen is a rock jönne be.

2021. febr. 21. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért sokan vagyunk, akiknek a retro tetszik. Aki szereti a rock-ot, annak valószínűleg bejön a 60-as, 80-as évek zenéje. Mivel ebben az időben virágzott fel ez a stílus.

Illetve azért vagyunk páran akik sok száz éves dalokat (értsd: klasszikust) is szeretünk hallgatni.


Illetve persze ma is van rengeteg új előadó, rengeteg stílusban, tehát valószínűleg mindenki talál számára megfelelőt.

2021. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#2#5 vagyok. Én szinte akármilyen jó zenét meghallgatok, ami valamilyen formában megfog, pop/rock/diszkó/szintipop-fajta slágerek, egészen az '50-es évektől napjainkig, de személy szerint az a benyomásom, hogy sorozatban csak 2013-ig jöttek a jó zenék, az utóbbi 7-8 évben viszont csak elszórtan vannak olyan felkapott számok, amik tényleg jók, például: Apuveddmeg, Mindenki táncol, Despacito, Dance Monkey. Főként azért, mert manapság már a popzenék is egyre monotonabbak, mint ha az lenne csak a cél, hogy rá lehessen hangolódni az ütemre, a fülbemászó dallamokat pedig magasról lesz#rják! Arról nem is beszélve, hogy a megszokottak helyett inkább egymásnak adják a kilincset az egyslágeres előadók, de úgy, mint ha már mióta a szakmában lennének, közben meg csak nézek, hogy "ez meg ki a t#köm?"

ABBA, Modern Talking, Alphaville, Europe, Neoton Família, EDDA, Első Emelet, Sandra, Michael Jackson, Madonna, Szűcs Judith, Lola, V-Tech, Crystal, stb. - hol vannak már az ilyesfajta előadók és számaik... sajnos egyre kevesebb az ilyen stílus! Persze mindenkinek egyéni ízlése, hogy milyen zenéket szeret, de nekem például elég fura, hogyan tudott így megváltozni a zenei trend egy évtizeden belül!


34/F

2021. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!