Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Osztjátok azt a véleményt,...

Osztjátok azt a véleményt, hogy manapság nagyon nehéz jó zeneszámokat és előadkat találni? Én legalábbis ízlésvilág tekintetében leragadtam a 2000-es, '90-es, '80-as, '70-es, '60-as, és '50-es éveknél.

Figyelt kérdés
A héten pl. bent voltam az egyik bevásárló központaban, ahol az egyik üzletben egy amolyan arab- iszlám hangzású popzene szólt. Az előadó angolul énekelt a szerelemről, de se a zenéjének nem volt hangulata, sem pedig az énekesnek nem volt kellemes (semmilyen) hangja. Rövid ideig eltöprengtem azon, hogy vajon az ilyen hogy lesz sikeres és elfogadott a saját szakmájában (talán jó dumája van, és jól tudja eladni magát). Egyre több hasonló számmot hallok a rádióban, és a neten is. Nem fog meg, mert nincs hangulata. Meghallgatom, de utána ki is megy a fejemből, el is felejtem az egészet. Sokkal jobban szeretem hallgatni a 2000-es, '90-es, '80-as, '70-es, '60-as , és talán még az '50-es, és '40-es évek zeneszámait, előadóit mint a mostaniakat, pedig még én is fiatal vagyok (a 30-as éveimet taposom). Osztjátok azt a vélyményt, hogy manapság nagyon nehéz jó zeneszámokat és előadókat találni? Talán a mai kor zenéje le is képezi a mai társadalmat, amelyben élünk...

2021. febr. 26. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Osztom.
2021. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Egy kérdés, ha nem baj: te a régebbi korokból pontosan milyen zenéket szoktál hallgatni?


Azért kérdezem, mert az a tapasztalatom, hogy aki szerint ma nincs jó zene, az a régebbi évtizedekből is kizárólag az agyonjátszott, legmainstreamebb előadókat ismeri.

2021. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt írta, hogy manapság nincs jó zene, hanem azt, hogy nehezebb jót találni. Régen a populáris dalok között is rengeteg jó volt, most meg keresgélhetsz.
2021. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Pont hogy régen is keresgélni kellett a jók között, a mainstream nagyobbik része ugyanúgy szemét volt mint ma.


A nyolcvanas évek ilyen tekintetben például benne van a mainstream popzene három legrosszabb évtizedében, amikor az AOR, a hajmetál és az egyenszinti- és dance-pop előadók uralták a slágerlistákat.


De ha korábbra megyünk vissza, tudod mi volt 1969 leghallgatottabb száma? Nem a Beatles, nem a Rolling Stones, nem a Zeppelin, nem a Who, nem Aretha Franklin stb... Hanem az Archies rajzfilmsorozatnak a főcímdala.


"Ah, sugar

Ah, honey, honey

You are my candy girl

And you got me wanting you"


És ilyen színvonalú számok uralták mindig is a slágerlistákat, színtiszta revizionizmus amikor az emberek azt gondolják, hogy régen több volt a jó zene mint ma, csak azért megmaradt az emlékezetben néhány előadó akik kiállták az idő próbáját és emiatt mindenki csak rájuk emlékszik.

2021. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
csak azért mert* megmaradt
2021. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy probléma, csak nyitottnak kell lenni ennyi a titka.

Amúgy milyen zenékről van szó?

Mert ha popzene azok régebben sem voltak jobbak, aki most is meg akkor is igényes zenét akart hallani az nem a rádióból/tv-től tette meg.

#3.Ez nem igaz, de cáfold meg.

Régebben amik slágerek voltak azok sem képviseltek jó minőséget, csak éppen nyilván azok maradtak fent az utókor számára amik 1-1 fokkal többet adtak. A mai kor zenéi még nincs így leszűrve, ezért nem releváns összehasonlítani.

Pink Floyd akkor sem nagyon szólt a rádióban, vagy éppen Rush amik az igényesebb vonalat képviseltek, úgy most sem hallani Periphery-t a rádióban.

De persze eleve relatív kinek mi képviseli a minőséget, Beatles tökéletes példa mert nekik mind kettőből volt bőségesen és nyilván a slágeresebb/pár hét alatt összedobott számok futottak be nem a kísérletezősebb darabok.

2021. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Off


Most veszem észre, hogy még maradt hiba a 4-es válaszomban: az első mondatban a jók helyett számokat kell érteni. Hát igen, a kapkodva írás...

2021. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért tűnik nehezebbnek jó zenét találni mostanában, mert más a mai mainstream zene mint a régi. Régen a Hair Metal is menő volt ahogy már előttem említették. Aki azt a zenét agyon tudta hallgatni, az nem biztos hogy a mai menő zenéket szeretné.


De egyébként ez szubjektív. Én szeretem a mai Rap zenét, de a rádióban játszott pop-ot nem. Szóval szerintem, a mainstreamben is elég sok jó zene van.

Neked lehet nem tetszik egyik se így azt mondod, hogy nagyon ritka a jó zene mostanság. Nézőpont kérdése.

2021. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!