Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok nekem magyar...

Ajánlanátok nekem magyar számokat?

Figyelt kérdés

Csak a klasszikusokat ismerem. Amúgy két kezemen meg tudnám számolni hány ‘mai’ előadóval vagyok tisztában. Ti miket hallgattok? Bármi jöhet, egyébként mindenevő vagyok. :)

Köszi!



2021. márc. 13. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Radics Gigi, Mohamed fatima, Felkapott mosta Hol van az a lány, HoneyBeaast, Margaret Iland, Nem sok magyar zenét hllgatok de még talán, puskás peti, oláh gergő, Children Of Distance, Barbee, Byalex, Pápai Jocó, Fluor Tamás, vagy ah mulatós kell akkor Bódi guszi, meg a Rostás szabika, kis Grófó, miért akarsz amugy eltérni a Mozarttol meg az iylenektol? :D
2021. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szeretem a klasszikus zenét, de ebben az esetben a régi klasszikus magyar számokra gondoltam. (Meg mi lenne a baj ‘Mozarttal meg az ilyenek’-kel? :) )


Én sem hallgatok magyar nyelvű zenét, hanem csak idegent. Nem szeretnék ettől sem eltérni, csak jobban megismerni a magyar zeneipart.

2021. márc. 13. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Én magyarból egyedül LGT-t, EDDA-t, Omegát, Demjént, Neotont és Emberek együttest hallgatok. Próbáltam sokszor "modernizálni" magam, már csak a korom és a környezetem miatt is (24 vagyok), de mindig belebuktam :( Nem tetszik semmi az elmúlt 20 évből, de inkább 30-ból.
2021. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3.Nyitottnak kell lenni, millió kérdés alá leírtam és most is hogy most sem készül rosszabb zene mint 40 évvel ezelőtt csak meg kell találni.Bár hozzáteszem a magyar könnyűzene nem egy könnyű eset, én régiből sem igen találtam minőségit...

Van 1-2 átlagon felüli mint Csihar Attila, vagy Alapi István, esetleg Jónás Tamás de olyan sok innovatív nincs idehaza(a többségük inkább külföldön kamatoztatja a tehetségét).

Omegát elismerem mint színvonalas banda, nemzetközi sikerekkel de azért nem egy Yes vagy King Crimson.


Kérdező:

Christian Epidemic, Tormentor, Alapi István szóló albumjai, Jónás Tamás instrumental albumjai, Witcher, Nevergreen.

Ezek közül nem mind mai, de elég színvonalas előadók és külföldön is megállnák a helyüket.

2021. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

The Carbonfools

Turbo

Kaukázus

Magashegyi Underground

Jurij

Odett


Ezek a számomra hallgatható magyar zenék.

2021. márc. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabó Gábor
2021. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!