Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik korai svéd death metal...

Melyik korai svéd death metal bandának sikerült legjobban emlékezetessé válnia?

Figyelt kérdés
gondolok itt dalokra, hatásokra és mennyire izgalmas a bnada a sajtóban és fórumokon

2021. márc. 16. 22:40
A kérdező szavazást indított:
Entombed
Dismember
Grave
Unleashed
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül egyértelműen az Entombed a legnépszerűbb, de nekem mindig is a Dismember volt a kedvencem.
2021. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Arch Enemy ahogy bánt a sajtó embereivel, azt évekig fogják harsogni. Méghogy nem lehet fotózni őket... Hagyjuk már.
2021. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

#2

Ez hogy jött ide? Már rég elfelejtette mindenki, évek óta nem hallottam erről semmit. Amúgy mindig első sorban álló koncertlátogatóként mondom, hogy a fotósok valóban rohadt idegesítőek, bárcsak arra az első 3 számra se lennének beengedve a kordon elé...

2021. márc. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Bocs. Egy receptet kértek egy másik kérdésnél, arra írtam. Véletlenül sincs közé a kérdés egyetlen részéhez sem.
2021. márc. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs hát, mert az Arch Enemy egyrészt nem kapcsolódik a kérdező által felsorolt 4 bandához (más korszak, más stílus), másrészt sajnállak ha neked ez a legemlékezetesebb találkozásod a death metallal.
2021. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Tehát Arch Enemy nem svéd, nem death, nem metal.

Köszönjük.

2021. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

AE-t hagyjuk itt.


többieknek köszi a reakciókat :)

2021. márc. 29. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Az Arch Enemy kétségkívül metál, de melodic death és nem death metal. A másik 4 klasszikus OSDM banda, a kettőnek sok köze nincs egymáshoz. De megszoktam már mekkora káosz van egyes emberek fejében a műfajok tekintetében... Segítek.

Az OSDM Stockholmból indult, és a tipikus Boss HM2 "láncfűrészes" gitárhangzásra épül főként. A melodic death pedig Göteborgból eredeztethető, és az NWOBHM hatásokra épít.

Mivel a kérdésben szerepel a "korai" szó, ezért gondoltam a stockholmi szcénáráról van szó, mivel az kb 5 évvel hamarabb indult mint a göteborgi. Az Arch Enemyt inkább olyan bandákkal lehetne kategorizálni, mint a Dark Tranquillity, In Flames, vagy az At The Gates.

Szívesen.

2021. márc. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!