Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Játszik brácsán valaki?

Játszik brácsán valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem egy brácsát, teljesen új. Megpróbáltam behangolni, és "C", "G" húrt sikerült (bár, amíg a többit hangolom, addig kicsit elhangolódnak, mert valahogy nem tartják eléggé a csavarok), aztán amikor a "D" húrt próbáltam, akkor totál visszapörgött a csavar, és nem fogta meg. Gondoltam ez így nem normális, szóval erősebben hátratekertem, de így elszakadt a húr. Nem igazán értem hogyan kéne csinálni (kezdő vagyok), nem hinném, hogy selejtes lenne, megbízható hangszerboltból van. Tippeket elfogadnék, főként arra, hogy a többit hogyan hangoljam be, és majd egy hangszerboltban rakatok rá D húrt. Előre is köszönöm!!:)

2021. márc. 29. 16:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kihagytam, hogy az A húrt sem sikerült, mert ott mégjobban visszapörög a csavar, és az ugye a legvékonyabb, tehát így már nem is erőltetem, mert elszakad az is..
2021. márc. 29. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem senki
2021. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Youtube: how to change a viola string

vagy

how to restring your viola


Ugyanezt meg lehet ejteni violinnal is, mert ugyanaz az újrahúrozási metódus.

2021. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Ha a kulcs csúszik n vedd ki és krétázd be. Sima tantermi kréta is jó erre. végighuzogatod rajta, visszateszed és nem fog csúszni ha hangolod. Nekem hegedű tanárom mutatta. Ha van kedved beszélgetni hangszerről írj bátran priviben :)
2021. ápr. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tegyél egy csepp vizet a kulcsra, attól kicsit megdagad, könnyebben a helyén marad.Ha nagyon nem akar a helyén maradni, akkor lehet, hogy rosszul van befaragva a kulcs.
2021. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr Sauron válasza:

Én igen. :)

A kulccsal sokszor gond van.Én lecseréltem Wittner-kulcsokra és kész,azóta oké.

Kezdőként az sem biztos,hogy jól fűzted be a húrokat. :)

2022. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!