Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kényelem, hangzás szempontjábó...

Kényelem, hangzás szempontjából melyik lehet az előnyösebb gitár? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Mivel balkezes vagyok, így elég kevés a választék, de úgyhiszem megtaláltam azt a két gitárt, amin szívesen játszanék a tavábbiakban. A Cort Earth 70 és a Fender CD 60S gitárokról van szó. Elég jó minőségű akusztikus gitároknak tűnnek, hang szempontjából biztos. Sajnos úgy kell majd megrendeljem, hogy nem lesz lehetőségem kipróbálni, így az viszont aggaszt, mivel tényleg jól szeretnék választani,hogy kényelem, játék szempontjából nem tudom vajon melyik lehet a megfelelőbb. Ebben kérném a segítségeteket, ha esetleg volt már valamelyikkel dolgotok, vagy csak megtudjátok már állapítani ránézésre is akár.

Nagyon megköszönném a válaszokat, fontos lenne! Köszönöm.



2021. ápr. 6. 08:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Fender CC 60S, nem CD 60S. Rosszul írtam, bocsássatok meg!
2021. ápr. 6. 08:29
 2/8 Mojjo ***** válasza:

A Cortnál talán kissé hangsúlyosabb basszusra lehet számítani, illetve alapvetően az akkordsikálós játékhoz passzol jobban, a Fender CC60S meg finomabb, pl ujjakkal pengetős játékhoz.

Kényelemre az eltérő testforma miatt igen markánsan más lesz a kettő, leginkább ülő játéknál. De azt, hogy neked mi a kényelmes és mi nem, ember nincs, aki megmondja. Ezt nem tudhatjuk.

2021. ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, hasznos volt. Szeretném tisztázni, hogy kényelemnél pedig egyszerűen arra gondoltam, hogy játék során az ujjaknak például, gyorsabb játéknál pl skálázásnál, dallamjátéknál melyik kényelmesebb, ujjak szempontjából, nyak kialakítás szempontjából. Nem összbenyomásilag gondoltam természetesen, mert tisztában vagyok vele, ahogy leis írtad,abszolút emberfüggő, hogy milyen testű gitárok azok amik valakinek kényelmesek vagy kevésbé azok. Ezt nem várom senkitől, hogy megmondja.

Még egyszer szeretném megköszönni a választ,és bocsánat ha esetlegesen félreérthetően fogalmaztam, ezt valóban nem írtam bele.

2021. ápr. 6. 14:29
 4/8 Mojjo ***** válasza:
Ebben kb ugyanaz a két gitár. A nyak szélessége és a menzúrahossz is pontosan ugyanakkora a két gitárnál, illetve nyakprofilban sincs sok különbség.
2021. ápr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezesetben rendben, köszönöm szépen!
2021. ápr. 6. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt kérdezz: [link]
2021. ápr. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
@6: Minek? Nem kapott választ?
2021. ápr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
itt kérdezz
2021. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!