Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék Koreába egy...

Hogyan tudnék Koreába egy entertainmenthez csatlakozni?

Figyelt kérdés

Eléggé tudatlan vagyok ebben a témában,ezért szeretnék minél többet tudni!! Szóval kérlek leírnátok hogy hogy működik ez stb.

Előre is kérem a rosszindulatú kommentelők kérem ne pazarolják erre a kérdésre az idejüket.



2021. ápr. 6. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
86%
Korai vagy, beszéled a nyelvet, van úgy eleve bármilyen tehetséged amit elő tudsz adni? Nagykorú vagy, vagy a szüleid támogatnak ilyesmiben? Vagy csak egy álomvilágban élő 13 éves magyar, kaukázusi lány vagy, aki arról fantáziál hogy kpop sztár lesz?
2021. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Az angol nyelvből most készülök felsőfokra és a koreait is tanulom,mellesleg spanyol felsőfokkal rendelkezzek. Van tehetségen éneklésben is de a táncban nagyobb mivel már kiskorom óta táncolok. Mivel még nem vagyok nagykorú csak 17 igen a szüleim támogatnak többé kevésbé. ÉS ázsiai vonásaim IS vannak.
2021. ápr. 6. 17:33
 3/61 anonim ***** válasza:
77%

1. Koreai kell legyél (minimum félig) vagy leaglábbis

kelet-ázsiai. Az ázsai vonásoktól nem leszel ázsiai :)))


2.- folyékonyan beszélsz angolul.


3.- Nem riadsz vissza attól a gondolattól sem, hogy valszeg soha nem lesz gyereked. A szervezeted annyira szovány lesz, hogy egyszerűen biológiainal nem fogsz menstruálni, gyereket kihordanu. Ha egy női test legalább 1 évig alultápláltság miatt lefogy, és nem menstruál, szinte biztos, hogy soha nem tud majd teherbe esni. Soha, akkor sem, ha idő közben visszahízol, ez benne a "poén". Nem vicc, magam tapasztaltam, és egy orvos is megerősített benne. És nem is kell nagyon soványak lenni hozzá. Én 168 cm voltam, és 50 kilósan már nem menstruáltam. Na szóval a gyerek gondolatáról is mond le.


4. Le kell mondanod minden emberi méltóságodról. Nem dönthetsz a saját tested felett, kvázi egy barbiebaba leszel, akit valaki kénye-kedve szerint mozgathat. Soha nem szólhatsz bele abba, hogy mit vegyél fel, milyen legyen a hajad, a körmöd, bármid. Akkor sem, ha a kisboltba nem mennél le olyan szerelésben ;)))

Ha a fodrászod eldönti, hogy a legújabb konceptje a bandának olyan lesz, amiben neked kopasznak kell lenned, akkor mindenki le fogja szrni, hogy te szeretnél-e kopasz lenni, avagy sem. Nyíltan fognak bántalmazni, megalázni a vezetőid, és ha te nem kérsz térden csúzsva, összetett kezekkel, sírva bocsánatot tőlük, akkor engednek utadra.


5. Nem lehet életed. A telefonodat már a gyakornokságod legelején rendszeresen ellenőrizni fogják. Mindenbe bele fognak nézni. Az üzeneteidbe, hogy mire kerestél rá googlen.

Természetesen a bulizást, barátnőkkel lógást, finom kaják evését, alkohol ivást, cigizést kapásból elfelejtheted.


6. Szinte 100%, hogy folymaatosan stresszes leszel, szorongani fogsz, jobb esetbe pánikbetegség is ki fog alakulni, hiszen egy olyan emner aki az európai normák szerint nevelkedett, egyszerűen nem képes elviselni ezt a rendszert.


Amit sok ember nem ért az az, hogy ezek a kiadók nem a különlges, tehetséges egyéneket keresik. Ezek a jó alapanyagokat keresik, hogy aztán ők tudjanak formálni kényük-kedvük szerint, kicsikarva belőleg az egyediség, különlegesség legapróbb kis szikráját is.

2021. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
83%
#3, ez azért elég erős túlzás. Tény és való, hogy a kpopnak van egy árnyoldala, de ne a rémtörténetekből tájékozódjunk már, könyörgöm. :D Igen, elég szigorúan vannak fogva, de azért az entertainmenteknek nem érdeke, hogy teljesen kizsigerelje az idoljait, elvégre belőlük élnek. Minden cég más és másféle szabályokat fektetnek le, változó az is, hogy mennyire engedik az idolok individualitását kibontakozni, ne általanosítsunk. És lehet, hogy ezeknek a dolgoknak egy része igaz volt mondjuk 10 éve, de azért sokat változtak a dolgok azóta. Kedvem lenne egyesével kielemezni az összes általad felsorolt dolgot, de sajna nincs túl sok időm, talán majd később, de annyit megemlítenék, hogy nem egy volt női idol van, akinek gyerekei vannak azóta, pl. a LABOUM-OS Yulhee-nak három is.
2021. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
74%

Magyarként, európaiként ez esélytelen, ne haragudj.

Tanulj nyugodtan táncolni, énekelni. Ha tényleg úgy érzed, hogy ez az utad, foglalkozz zenével, de ne akard kitenni magad annak a nyomornak, ami ott zajlik. Művész, ember akarsz maradni, vagy egy humanoid robot, akinek az egyéniségének az utolsó szikráját is darabokra zúzzák, hogy aztán abból felépítsenek egy elmeprogramozott bábut, ami nekik megfelel?

2021. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
95%

Viszont kérdező, arra valóban semmi esély, hogy idol legyél. :/ Lehet, hogy tehetséges vagy, de koreaiak közül is rengeteg a tehetséges jelentkező és közülük is nagyon kevesen tudnak debütálni. Miért pont egy külföldit válasszanak, aki alig beszéli a nyelvet, nincs tisztában a kulturális szokásokkal és valószínűleg nem bírná azt a munkatempót, amihez ők hozzá vannak szokva?

Alapíts inkább egy dance cover csoportot a barátnőiddel és legyen az egész egy jó hobbi. :)

2021. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarlak elkeseríteni, de erre a választ legkevésbé itt a gyakorin fogod megkapni. Ha komolyan gondolod, és tényleg ennyire jól tudsz nyelveket, akkor sztem keresd fel a cégek hivatos oldalait, nézd meg, hogy mikor vannak meghallgatások, vagy hogy mit kell csinálnod, hogy bekerülj. A koreaiak is valahonnan értesülnek az ilyenekről. Ha vannak ázsiai vonásaid, és igaz amit írsz akkor is elsősorban Koreába kell utaznod és ott megpróbálni. Az meg nem kitétel, hogy beszélj koreaiaul, mivel Lisa, Momo, Sana és még sokan mások sem beszéltek koreaiul amikor a céghez kerültek. CEO bácsik tudnak angolul, úgyhogy ezzel nincs baj nincs. Majd ott megtanulod a nyelvet. Itt inkább az a kérdés, hogy mennyire valódi a szándékod, ha itt a gyakorin érdeklődsz ezzel kapcsolatban és nem koreaiul, angolul bújod a netet és keresed a megoldást.
2021. ápr. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
81%

4. 3-as vagyok, honnan tudod, hogy túlzás?? Próbáltad? Egyik legjobb barátnőm (koreában élő koreai) mesélte el.

Számukra ez nem kizsigerelés, hiszen bele lettek abba nevelve, hogy fogadják el, ezt a bánásmódot a náluk idősebbektől. Az európai emberek meg annyira máshogy szicializálódnak, hogy igen, nekik kizsigerelés.


Amiket leírtam, azért írtam le, mert gondoltam azért valaki az igazságra is kíváncsi. Azt már ti döntitek el, hogy fogékonyak vagytok-e rá.

2021. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
91%
7es vagyok. Nem tudom miért kaptam lepontozást, amikor írtam, hogy nem itt fogja megtalálni a kérdésére a választ. Ez sztem teljsen igaz. Bár lehet, hogy itt pont talál egy entertainment dolgozót, aki megírja neki a tutit. XD
2021. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
81%

kérdező ha van spanyol felsőfokod és most készülsz az angolra valamint a koreait is tanulod valamint kiskorod óta táncolsz és énekelsz és csak 17 vagy akkor nagy az esély rá hogy full kamu az egész! 17 évesen 4 nyelven beszélni? persze lehet csak nem felsőfokon 3-at és még tanulni 1 másikat... valamint nem úgy hogy közben táncórákra járunk és éneklünk is...! sajnos ezek mind olyan dolgok amikre idő kell és sok

valamint túl sokszor jön elő ez a kérdés; 16-17 vagyok de jól tudok angolul kiskorom óta táncolok éneklek van tehetségem és ázsiai vonásom (persze nincs semmi ázsiai származásom!) már legalább 4x olvastam ezt a szöveget ha lett volna bámilyen mód rá már csatlakoztál volna de hát nincs helyette itt teszed fel 3-4 havonta ezt a kérdést!

de amit a 3-as mondott az is erős túlzás... biztos hogy van 1-2 ilyen cég sőt a nagyja ilyen de valamivel enyhébb mivel ha már meg van a profit akkor már az idolokat rövidebb porázon tartják! nem egy banda töltött fel olyan képet amin ki van "színezve" az alkoholos ital vagy épp el vannak este egy étteremben bárban! (valamiért lányok jobban kiteszik az ilyent)

szóval az a te "legjobb koreai barátod" nem jól számol be vagy csak kamu az egész és nincs is barátod

és nem kell probálni lehet látni hogy kirakják a képeket a szabadidejükről vagy vacsiról amiken van alkohol (szinte mindig...) de persze ettől függetlenül ez létező dolog amit írsz de jobban igaz arra az időszakra amikor még nem termelt profitot az adott banda! de tény hogy a senior rendszer miatt nekik kuss a nevük az esetek 80-85%-ában

2021. ápr. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!