Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitáron játszottam...

Akusztikus gitáron játszottam eddig és most szeretnék venni egy elektromos gitárt ebben szeretnék segítséget kérni hogy mit ajánlotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Milyen árkategóriában gondolkodjak, erősítőből, pedálokból milyen kell?

( vagy nemtudom hogy pedálok nélkül is lehet jó a hangzás?)



Ha valamit nem írtam jól akkor bocsi,nem értek ehhez.


A válaszokat előre is köszönöm



2021. ápr. 7. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk milyen hangzást szeretnél, mennyi pénzt tudsz elkölteni.

Ha feltételezzük, hogy minél kevesebbet, akkor nem lesz könnyű dolgod.


Gitár 80k körül, például ez oké: [link]


Erősítő/kombó: [link]

Azért ezt linkelem, mert van benne zengető és tiszta, valamint torzított csatorna. A hangerő is elég, hogy akár be lehessen állni vele zenekarozni egy viszonylag halk projectbe.


Effektnek én mindenképp multit javasolnék. Persze ez is egy olyan iskola, ahol az analóg és digitális tábor megeszi egymást, nincs igazán jó válasz. A fenti kombó erősítő kezdetben kiszolgálna a lehetőségeivel, de ha effektet akarsz linkelek egyet.

[link]


Van még egy olyan út, hogy megveszed a gitárt és számítógépen próbálgatod, mielőtt erősítőt/kombót vennél.

Gondolom PC vagy tablet van a háznál. Szükséges egy külső hangkártya. Azon keresztül csatlakozol a géphez és azon keresztül szólal meg a gitár. Például a legolcsóbb, amit már meg szabad venni: [link]


Akkor már ajánlok egy virtuális stúdió eszközt is, ami teljesen ingyenes, legális és profi. Innen letölthető: [link]

2021. ápr. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fenti hozzászólásomhoz: természetesen nem tablet, hanem laptop a PC alternatívája ebben az esetben. A Cakewalk tartalmaz gitárhoz is effekteket gyárilag, szóval próbálgatásra teljesen megfelelő alternítíva, ha nem tudsz, vagy akarsz költeni multira. ha nincs más, akkor egy hifire való fejhallgatóval is lehet már hallgatni a gitározást. Nem is okos dolog egy kanyarban mindent összevásárolni.
2021. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!