Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek gáz, ha tizenhatév...

Szerintetek gáz, ha tizenhatéves fiú létemre hatvanas évek zenéit hallgatom?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 07:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%

#9.Mintha korosztálytól függne hogy ki mit hallgat...

Elvégre akik klasszikus zenét játszanak azok is valamikor fiatalok voltak.

Szóval tárgytalan és hülyeség...

2021. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te azt szereted akkor hallgasd azt! Nincs vele semmi baj.
2021. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? Azon nagyon jó, dallamos zenék voltak. De komolyzenét is hallgathatsz, azok is jó zenék, kezdd a Négy évszakkal (Vivaldi)
2021. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Biztos ez is tetszeni fog, lehet, nem is ismered Tolnay Klárit.

https://www.youtube.com/watch?v=YbUlv1AIgS0

2021. ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, jó az, zenék voltak azok ám:).
2021. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%

11# olyan nem hangzott el a 9estől, hogy korosztály függő.

Ezt te találtad ki, és tényleg "tárgytalan és h.lyeség".

Azt írta, hogy az ő korosztályában nem ez a jellemző, ami viszont így van!


A kalsszikus zenés példád meg hiányos, és elég gyenge is.

Akik azt játszák, azok is voltak fiatalok...ez mekkora nagy igazság. A só meg sós... A víz meg nedves...


Amúgy akik a klasszikus zenét "játszák" azok... azoknál mire gondoltál ? Hány évesek ?

A kérdésből kiindulva 16 éves a srác.

Aki éppen most fiatal.

Vagy Liszt Ferenc idejére gondoltál ?

Vagy csak 50 évvel ezelőttre ?

Vagy 20 ?


Akkor induljunk ki a te példádból, ami nem tárgytalan és h.lyeség:

Aki már nem fiatal, tehát túl van néhány X-en, tegyük fel most 40 éves.

Az ő korosztályában (amikor fiatal volt) már nem hallgattak klasszikus zenét, nem ez volt a jellemző, ahogy 9es is írta.

De ettől függetlenül játszhatta.

Igen... Hol itt a kérdés ?

És ha még most is 40 évesen klasszikus zenét játszik, most is elmondható, hogy még mindig nem jellemző se a most 40 évesekre, se a mostani fiatalokra, hogy klasszikus zenét hallgatnának.


Azt meg hogy korosztályfüggő, mint olyan, azt csak te mondtad.

De ennyi erővel akármelyik szót is be lehetne támadni, mert nehéz olyat mondani, ami 100%ig igaz és megtámadhatatlan lenne.


És aki klasszikus zenét játszik, az nem zárja ki, hogy voltak fiatalok xD illetve azt sem, hogy szerethetnek más fajta zenét is, mint amit játszanak.

Hiszen ezt sem lehet 100%ra bekategorizálni, hogy te klasszikus zenét játszol, akkor te csak ezt szereted.

Én pl szeretem a rockot, hard rockot, játszom is őket.

A rappet is szeretem, abból viszont csak szövegeket írok, egy spanom rappeli fel ha olyan.

És még bizonyos K-pop zenéket is szeretek :D

De a komolyzene nem az én világom, viszont 1-2 olyan zenét ami tetszett, azt megtanultam zongorán.

És már 6 éves koromban is együtt énekeltem a Highway Start Ian Gilannal.

És még1x igaz, hogy ezek a zenék nem kifejezetten népszerűek a kérdező korosztályában, NEM JELLEMZŐ.


Ebbe bele kötni...

"Tárgytalan és h.lyeség"!

2021. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%

#16.Ezért a sok féligazságért kár volt koptatni a billentyűzet.

Hidd el senkit nem fog érdekelni az életben hogy mit hallgatsz és játszol, én erre utaltam.

Ezért is hülyeség ez feltenni milliószor hogy xy zenét hallgat?

Ezért simogassam meg a fejét, legyek rá büszke mert azt hallgat?

Gáz, meg ciki meg a többi ilyen kérdés is erre megy ki, önbizonygatás semmi több.

A többire nem reagálok, amikor egyedinek hiszed magadat mert popzenét hallgatsz.

Voltam ki Deep Purple-n rengeteg volt ott is a fiatal, ahogy Dream Theater-n és ha most lett volna Aerosmith azon is sokan voltak.

Slayeren is rengetegen voltak, Havasi koncerteken is sokan szoktak lenne, minden zenének megvan a maga célközössé és ez korszak független dolog.

2021. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
5%

Természetesen, hogy kimennek oda azok a fiatalok, akik pont nem Ariana Grandéért vannak oda.

És én is voltam Deep Purple, Guns, Aerosmith, Black Sabbath koncerten, és örülök is neki, hogy azért vannak ilyen fiatalok is.

De hogy nem jellemző, az is tuti.

Csinálhatnál olyan felmérést mint pl én is, csak simán végig kérdezni pár fiatalt, hogy ismerik e ezeket a bandákat.

Meg fogsz lepődni milyen kevesen vannak.


Vicces, hogy te jössz itt a féligazságos szöveggel, meg azzal, hogy nem reagálsz, de utána egy olyat mondani, ami megint csak nem hangzott el, illetve még féligaz sem, hogy "egyedinek hiszed magad meg pop zenét hallgatsz".

Ettől lesz szerinted egyedi valaki ??

Hagyjál már...


(Az már csak a legkevesebb, hogy Kpop-ot mondtam, és simán pop-ot egyáltalán, illetve a kpop meg olyan sok stílusú lehet, hogy én pop-nak nem igazán kategorizálnám... abba van minden is).


De amiben egyetértek az az, hogy sosem értettem én sem, hogy hogyan lehet egy olyan dolog, mint a zene HALLGATÁSA ciki... Sosem értettem...

Kinek ciki ? Neki ? Mások szerint ? Meg is tudják magyarázni, hogy miért is ciki, vagy hogyan tud ciki lenni ?

Ezt ki lehet nőni ? Takargatni kell ?

Meg ha valaki szeret egy zenét, azt hogyan tudja egyszerre cikinek érezni ?

Szerintem a Deep Purple egy igazán jó banda (nálam a best) és sosem tudtam arra gondolni, hogy ez ciki lenne.

Tehát már a gondolat (nekem) régen rossz. És érthetetlen.

Az meg, hogy kiírja ide... hát... végülis ez egy olyan oldal, ahova kérdéseket lehet kiírni, és ha már neki ez születik meg a fejében...


Ami engem illet, én igenis örülök neki, hogy valaki (fiatal) ezeket a zenéket szereti, mert így még sokáig fent marad a nevük, a zsenialitásuk nem vész a feledés homályába, szóval én azt mondom, hogy ja...

Én megsimogatom a buksiját, hogy jól van haver! Jó az ízlésed.

És itt jön az a rész amit írtál, hogy soha senki nem fog érdekelni, hogy ki mit hallgat.

Hát... az ismerkedésnél, beszélgetésnél általában elő szokott ez a kérdés fordulni, és én szoktam neki örülni, ha valaki hasonló zenéket hallgat.

Na pl vele el lehet menni majd az új Aerosmith és Guns koncertekre! ;)

Szóval de, általában érdekli az embereket, hogy ki mit hallgat :D

2021. jún. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!