Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc pop/elektronikus...

Mi a kedvenc pop/elektronikus zenéd?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Összerakva őket a szintipop műfajcsoportot nagyon szeretem, és a '80-as években ez uralta leginkább a zeneipart, sok jó szám, nagy slágerek születtek ebben a műfajban, amik tényleg jók, nehéz lenne egyet is kiemelni, mégis ami erről mindig elsőként jut eszembe:

Alphaville - Sounds Like A Melody

Talán azért jut eszembe mindig elsőnek, mert a fülbemászó dallamok mellett ennek van igazán erőteljesen olyan dübörgős-csattógós zenéje, amit elektronika nélkül képtelenség lenne megszólaltatni, és ez eszembe juttatja azt a fülsüketítő sztereó hangzást, amikor legelőször hallottam!

2021. ápr. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Az első válaszról jut eszembe a 80-as éves szinti pop-ja. A kérdés ugyebár popzenéről szól, nem annyira az esetem, de a Depeche Mode az elektronikus pop atyja, a Kraftwerk-kel együtt.


Viszont a slágeresebbek közül is volt 1-2 jó, pl nagy sláger (dallamos) volt a 80-as években az


Aztec Camera - Somewehere in my heart


Az euro disco viszont egy kalap kaki. Igaz, nem sokban tér el ettől a szinti-pop, de, mint látjuk, szinti pop terén egészen hangulatosakat is lehet készíteni, mint az Aztec C szám.


A Depeche Mode egyre inkább rock-osodott, és egyre jobban tetszett, a 3. lemezük (Construction Time) meg ipari szinti pop volt, onnantól kezdett igazán tetszeni nekem.


De ha már az egyszerább szinti sléágerekre vagy kíváncsi, akkor még első lemezükről (ami NEM volt nagy eresztés)


Depeche Mode - Dreaming of me


Dallamosnak dallamos, de kissé egyszerű, már-már sablonos. Mégis szeretem.


De a DM igazából tehát a 3. lemeztől vált színvonalassá, és az egész későbbi szintetizátor / sampler alapú pop zenék megteremtőjévé vált, a Kraftwerk-kel együtt.


De pl ami még egész igényes szinti pop volt, az az első lemeze a


Tears for Fears


zenekarnak ("The Hurting" album (1983))


Az OMD is csak eleinte volt igényes, mint a Tears F F ,

amíg be nem futott (Organisation (1980)).


Az elvontabbak közül a minimál szinti / szinti punk zenkar,

a Suicide (Alan Vega és Martin Rev duója).


De akkor már inkább (és ez az 1983-84-es DM-re is jellemző volt rsézben):


EBM stílus (electronic body music)


Ilyen zenekarokkal, mint


Nitzer Ebb

And One

DAF

Front242


Bár ők se mindig ilyet alkottak, pl elvont, hangulatos, itt-ott dallamos az első Front242 album, az 1982-es Geography.


A DAF olykor dark-synth stílusú, pl Mussolini c. számuk.


Az EBM mint ipari popzene, és a dark-synth: sötétebb hanguklatú elektornikus pop zenék.


A későbbi, 90-es évekbeli zenék közül, és a 21.századi elektornikus ténczenék (EDM) közül is van, amit szeretek, de ezek ének mentesek, nem pop zenék, így a techno (ami alap esetben instrumentális rögtönzés sorozat, sequencer-rel, énektől mentesen), vagy a breakbeat.


Elvontabb stílus az IDM.


Kéretik nem összetéveszteni e három stílust egymással:

IDM EDM EBM.

2021. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok. A mostani EDM-t nem annyira szerettem. A trapet szeretem, főleg DJ Snake-től, benne még nem csalódtam.
2021. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!