Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincs a legtöbb emberben...

Miért nincs a legtöbb emberben érdeklődés más zenék iránt a mainstream-en kívül?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy sokan nem is akarnak meghallgatni más fajta zenét. Már többször is próbáltam mutatni alternatívát de nem is értékelik. Csak azt szeretik amit a rádió játszik.

Van aki munkahelyen végighallgatja 5-6 alkalommal ugyanazt a sszemetet utána még otthon is vagy hazafelé ugyanazt hallgatja.

Mi baja van az embereknek? Vagy csak én vagyok olyan aki be tud fogadni más stílusokat is.

A rádióban játszott szemetet is elfogadom, csak nem szeretem mert gagyi és összecsapott, mélység nélküli lélektelen maszlag.

Nem állítottam hogy amit én hallgatok mind jó de nekem meg van az okom mit miért hallgatom.

Tudom ki énekel és mit vagy miért.

A legtöbb amit hallgatok annak van mélysége és íve. Igényesen van összerakva nem csak valami műanyag picsa vinnyogja tele zagyvaságokkal.



2021. ápr. 27. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs rá igényük, hogy megismerjenek más stílusokat, vagy egyáltalán elmélyedjenek a zenében. Sokak számára a zene, a rádió csak háttérzajnak kell pl munka közben, és ennél jobban nem is kíváncsiak rá.
2021. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez mindenre igaz. Minden tini ugyanúgy őltözködik, ugyanolyan hajat vágat, ugyanazt a zenét hallgatja. Birkaszellem.
2021. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg tetszene nekik más is csak nem jön velük szembe olyan amit szeretnek, szándékosan zenét keresni meg elég nehéz. Mert attól hogy neked tetszik nekik még lehet hogy teljesen más jön be, akár "elvontabb" zenékben is, én se csak pop zenét hallgatok, sőt, párommal nagy vonalakban hasonló az ízlésünk de ha mutatunk egymásnak egy "fú most találtam hú de jó" számot az a másiknak nem szokott tetszeni, nem sok előadó van akit mindketten hallgatunk. Én se ülök le hogy jó most keresek új zenét amit szeretek, mert 99%-ban nem találok, rádióban hallom, vagy egy filmben, youtube videó alatt, rákeresek a számra, aztán megnézem az előadó többi dalát, így szoktam sokszor új zenét találni, ők is valószínű.
2021. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Mainstream = 99% igénytelen

Emberek = 99% igénytelen


rakd össze.

2021. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincsen rá igényük. Nekem mondjuk kvázi hobbim a zenehallgatás. Szinte egész nap hallgatok zenét, napi 3-4 albumot végig szoktam hallgatni, emellett hetente több újat is. És jópár különböző forrásból tájékozódom, twitter, reddit, spotify, kritikusok, youtube, rateyourmusic. Ebbe persze időt kell fektetni és gondolkodni rajta. Sokan sajnálják erre az időt. Ha valaki kevésbé veszi ezt komolyan, például csak utazás közben hallgat zenét, akkor értelemszerűen a mainstream zenék jönnek vele szembe. Ha valami bonyolultabb szövegileg vagy zeneileg, akkor esetleg többször meg kell hallgatni. Sok zene befogadásához már kell egy alap ismeretség az adott műfajban, mert ha valaki elé csak odateszed, akkor nem fogja egyből érteni/érezni hogy miről is van szó. Nekem pl. van egy listám az albumokról amelyeket szoktam hallgatni, kb 450 album van rajta. Az átlagember erre sajnálja az időt. Csomóan úgy keresnek zenét hogy csak youtubeon kattintgatnak, vagy csak a legnépszerűbb számokon mennek végig. Ha ennyire nem éled bele magadat a folyamatba, akkor a legvalószínűbb az hogy nem fogsz sok újat felfedezni, és csak a mainstreamen belül maradsz, vagy éppen a saját kis buborékodon belül és ugyanazt az 5-10 előadót hallgatod.


Meg hát gyorsuló világban élünk ugye. A zenehallgatási trendek is megváltoztak. Az hogy valaki ma végighallgasson egy albumot, az elég ritka. A mainstreamben sokkal fontosabb az, hogy legyen 1-2 számod a slágerlista elején, mint hogy egy minőségi albumot összerakj, ahol a 12. szám is valóban jó. És ez a mai trend, amelyben a zenehallgatás az albumoktól egyre inkább a playlistek és slégerek felé mozdul el, ez szintén nem az értékeket helyezi előtérbe.

2021. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz körökben mozogsz. Én pont úgy látom, hogy nagyon sokat igényesek arra, hogy mit hallgatnak. De persze vannak olyanok is, akiknek csak annyi a zene, hogy valami szóljon a háttérben.
2021. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
sokan*
2021. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Haburc válasza:
60%
Sajnos manapság a rádiók zenei kínálata eléggé sablonossá vált. A legtöbb adón ugyanazokat nyomatják mindig, ez elég unalmas. Pedig annyi jó zene van a világon. Én nem tudom, de régebben sokkal változatosabban adták a zenéket. Például a 90-es évek zenéjét meg a kétezres év első évtized zenéi nagyon feledésbe merültek. Lehet azért mondom, mert én akkor voltam tízen meg húszon éves. Az új zenékre nem vagyok kíváncsi. Persze van 1-2, amit szeretek, amelyiknek van dallama meg mondanivalója, de ezeket a maszlagokat én sem halgatom. Szerencsére összegyűjtöttem csomó régebbi zenét. Tudom sokan nem fognak egyetérteni velem, de nem is kell. Ez csak az én véleményem.
2021. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos így van 8#, amiket ma tolnak a rádióban az valami hihetetlenül pocsék.

A legtöbb csak vinnyogás, oh-oh hú-hú-zás alatt van eladva zenének. Közben tele van autotune effektekkel.


Ha nem ez akkor valami feka mammog valamit a mikrofonba vagy ecsethajú csírák énekelnek majdnem lányos hangszinten.

Kész vicc az egész.


Pedig mennyi változatos zene volt még 10 éve is.

Szinte majdnem minden stílusban.

Mikor hallottál utoljára pl egy új Moby, egy Prodigy vagy Depeche Mode számot a rádióban mostanában?


Csupán csak néhányat soroltam fel akik a 90-es években folyton mentek a rádióban és nem régen is jelentek meg albumaik.

Ezeknek az előadóknak már nincs helye a rádióban, de a többi kis felszopott celebecske az persze napi 4-5 alkalommal le van adva akármilyen hitvány amit előad.


A zeneipar minden látszat ellenére a válságát éli és ehhez az agymosott hallgatóság meg fejet is hajt. Bele sem gondol hogy dróton van rángatva.

2021. máj. 2. 09:30
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Az élet nagy problémái,hogy ki milyen zenét hallgat 😃

Nem mindegy neked,drágább lesz a kenyér ha valaki mainstream zenét hallgat és olcsóbb ha nem?🤦🏽‍♀️

2021. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!