Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan zongorázzak gyorsabban?

Hogyan zongorázzak gyorsabban?

Figyelt kérdés

Már több, mint 5 hónapja tanulom Burgmüller: Tarantella című darabot, de nem sikerül gyorsan játszanom... Külön jobb kézzel még megy, de ha együtt játszanám akkor nem tudom olyan gyorsan.

Valaki tud valamilyen tippet erre?

És a bal kezem nagyon "odaütöm", tehát erősen nyomogatom a billentyűket.

Ha valaki tud, akkor erre is várok valami tanácsot.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 4. 21:25
 1/6 Zsákos Bilbó120 válasza:
Szia. előszőr is tanárhoz jársz? másodszor mindig legyen laza a karod, ne feszítsd be az ujjaidat, játszd könnyedén. Ha tanárhoz jársz, ő biztosan tud segíteni, ha nem, próbálj ismerettségi körből keresni valakit, aki ért hozzá, igazából sokat kell gyakorolni, ennyi.
2021. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, járok tanárhoz. A karom lazításával már próbálkozok, nekem mindig is nehézséget okozott bármelyik testrészem ellazítása. Köszönöm szépen a válaszod! Megpróbálok többet gyakorolni.
2021. máj. 6. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mielőtt nekiállsz a darabnak, skálázz, játszd be a kezed, csinálj olyan gyakorlatokat, amik segítenek a kilazításban. Ne zongorázz hideg kézzel. A tanárod fog tudni ebben segíteni, illetve youtube-on is sok ilyen van. A laza csukló, kéz nagyon fontos, sajna én egy időben nem figyeltem rá oda, voltak is kézfájásaim, sokáig tartott kijavítani. Sok sikert!
2021. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 12. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Sok gyakorlás az egész. Rakd össze a két kezet, és ha lassan is, de együtt játszd, sokszor. Kellő gyakorlás után biztosan menni fog.
2021. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat fogok gyakorolni.
2021. máj. 18. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!