Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rossz idő miatt recseghet a...

Rossz idő miatt recseghet a rádióm?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem egy LG CM2460 minihifit rádió hallgatásásra. Feltettem a szekrényem tetejére ami az ablak mellett van. Eddig minden jó volt. Írta a kijelzőn a Rádió nevét, most a freki nevét írja és recseg. Tisztán hallani a rádiót, de néha berecseg meg a háttérben is recseg.

A rossz idő befolyásolja a Rádió működésést, vagy rosszul van beállítva az antenna? Hiába mozgatom nem lesz jobb.



#rádió #Rádió 1 #LG CM2460 #LG CM2460 MINI HIFI
2021. máj. 17. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az időjárás is befolyásolja, ha a vételkörzet határán vagy, vagy rossz a vétel (árnyékolt). Nagyobb antenna bekötése segíthet, amit a hifikhez adnak kis vackok a helyi adók befogására jók, a szomszéd városból 20 km-ről jövő adás már sistereg.
2021. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rádió1-et szeretném rajta fogni. Tisztán hallom a zenét, de hallom alatta a kis sistergést, pl beszéd közben, Balászéknál nagyon hallani, zene alatt annyira nem, de azért néha zavaró.
2021. máj. 17. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
A Rádió 1 nem országos rádió, bár most a 89.5 sokat segít az ország középső részén, de összességében csupán csak egy kis/közepes teljesítményű helyi frekvenciákból összemókolt hálózat. Csodát ne várj tőle és az oldalukon rajzolt vételkörzet is erősen túlzó. Próbálkozz külső antennával, az sokat segít. Helyileg merrefelé vagy az országban?
2021. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem. Budapest 17. kerüetben vagyok.
2021. máj. 19. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben a 89.5-ön tökéletesen kellene hogy jöjjön még egy egyszerű kis konyhai rádióval is. Nem lehet, hogy egy vidéki frekin próbálod hallgatni?
2021. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös komoly a kérdés? Nyílván tuom hogy a 89.5 ön szól pesten a Rádió1. Akkor miért akarnám más frekin hallgatni? :D
2021. máj. 20. 12:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy szépen tisztán szól a Rádió1, csak hallom aháttérben hogy sistereg, legibkább akkor mikor rossz az idő, meg reggel Balászéknál. Így hétköznap tisztán hallom a zenét.
2021. máj. 20. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor viszont ellenőrizned kellene az antennát, a 89.5 sokkal messzebb is tisztán szól. Manapság érdemes figyelmi a Wifi eszközökre is, mert bár nem zavarhatná, de a legtöbb mint tudjuk "Made in China".
2021. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!