Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hegedűt vegyek (kezdő...

Milyen hegedűt vegyek (kezdő felnőtt)?

Figyelt kérdés

Semmilyen tapasztalatom nincs, felnőttként szeretnék megtanulni hegedülni.


Nyilván olyat szeretnék venni, amire érdemes pénzt költeni, nem gagyit,

viszont azok közül minél olcsóbbat, ami egy kezdőnek megfelel.

Mit javasoltok?



2021. máj. 20. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút pénztárca függő. Ha tízezer forintot szánsz rá akkor sehol, ha 300k akkor én már azt mondanám hogy egy manufaktúra hangszert, amit mondjuk egy hangszerésztől veszel, ha pedig 3 millió akkor egyértelműen mesterhangszer. A manufaktúra és a mesterhangszer is kategóriákkal jobb mint az ugyan annyiért kapható gyári, amit bármelyik hangszerboltban megkapsz. Sajnos vagy nem sajnos, a hegedű nem olyan hangszer, amit tényleg jó minőségben sorozatgyártani lehet.
2021. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én abból indultam ki, hogy kezdőként, akármilyen ambiciózus is valaki, nem milliós mesterhangszerrel indít, de valóban nem értek hozzá :)


Így indításnak körülbelül 50ezer plusz mínuszban gondolkodtam, de szándékosan fogalmaztam úgy, hogy

azok közül, amiket ÉRDEMES megvenni a LEGOLCSÓBBAT.


Szóval azt hiszem a válaszban a 10 ezer forintosnak és a 3 milliósnak nem igazán volt helye,

de azért köszönöm az információkat.

2021. jún. 2. 13:51
 3/3 anonim válasza:

Sok hegedű megfordul a kezeim között. Tapasztalatom szerint a gyári hegedűk között a régi csehszlovák, illetve régi szegedi hangszereket érdemes venni, a kínaiak vacakok. Szegediből a '60-as'70-es évek gyártmányai a legjobbak. Ezeket 100ezer körül megkapod. Ha hibás, hiányos, akkor olcsóbban is, de kb ennyi lesz a vége, ha rendbe teteted. Ha van 2-300 ezred rá, akkor régi manufaktúra hegedűt is találhatsz (a legalsó árat mondom, ilyet is adnak több százért)azok azért jobban szólnak.

Ha profi leszel, akkor igényed lesz a jobb hangra, így nem lesz elég a gyári hegedű. Kérdés, hogy érdemes-e egy 100ezreset venni, ha aztán egy jobbat szeretnél. (esetleg egy hozzád hasonlónak el tudod majd adni) Abszolút kezdőként ahhoz, hogy megtanuld az alapokat, elég.

2021. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!