Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jó progresszív death metál...

Jó progresszív death metál albumok? Olyan jókat mint a The Sound of Perseverance.

Figyelt kérdés

Hallgattam az Opeth Orchid és Black Water park albumait és tetszettek is, de sokkal monotonabbak nekem mint a fent említett...

A “My arms, Yout Hearse” még hátravan.


Illetve elkezdtem még a Gojira - Terra Incognita albumot, de nem fejeztem be, mert nem igazán tetszett...


Ehhez képest mit ajánlanátok?



2021. máj. 20. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést nekem írták ki, The Sound of Perseverance, Orchid, Morningrise, Blackwater Park stb. a kedvenc albumaim között vannak.(+ Deliverance, Still Life stb.)

Chuck hattyúdalához hasonló mű nem sok van, zseniális album tele érzelemmel és fájdalommal, amit kísér a virtuóz gitárjáték, és némi keménység.


Akkor először, ha kicsit is tetszett a feljebbi Opeth művek valamelyike akkor Dark Tranquillity Skydancer albumát mindenképpen tetszeni fog. Nem feltétlen progresszív de nagyon jó gitárdallama van, nyugis és kellően kemény is. Nem monoton, mindenképpen tudom ajánlani őket, akár a teljes életművüket.


A Death-re visszatérve Cynic-t ajánlom mindenképpen, a Focus és a Traced In Air album szerintem tetszeni fog. Ezek vannak hasonlóan jók mint a The Sound of Perseverance. Technikailag szerintem még jobbak is, komplexebb gitárjáték van és a jazz elemek miatt teljes eltér a legtöbb death metal albumtól. Elsőre lehet nem fog tetszeni de több hallgatás után megszerethető album.

Ezen kívül Edge of Sanity teljes munkássága, nagyon igényes melodikus death metalt játszanak sok-sok progresszív megoldással.Tőlük most nem tudok kiemelni hirtelen 1-1 albumot mind elég erős.

Persefone Aathma albuma, de tőlük is lehet szerintem a teljes életmű.

Sylosis még esetleg megérhet egy próbát.

Amit még nem írtam, esetleg korábbi Death albumok mint a Human és Symbolic ezek szintén progresszívek de nem melódikusak mint az utolsó album.

Illetve Chuck másik bandája a Control Denied, akik power metalt játszanak, de nagyon hasonló riff-k vannak benne mint a Death zenéiben szóval az egyetlen albumuk is megérhető egy próbát.


Itt van még néhány:

[link]

2021. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meshuggah
2021. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem a cynicnek az újabb albuma is jó. Nekem pl a Focus nem tetszett. Persze voltak benne jó részek, de a többi albumuk sokkal jobb. Meg a focusnak a hangzása is szr, de hát kinek mi jön be.
2021. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3.

Akkor ez tetszeni fog, kár hogy csak 1 közös daluk van.

https://www.youtube.com/watch?v=epxkiTxoHrw

2021. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Edge of Sanity-től kb akármi, de leginkább ez a 3 album: The Spectral Sorrows, Crimson, Purgatory Afterglow.


Atheist - Unquestionable Presence


Cynic - Focus


Cryptic Shift - Visitations from Enceladus


Blood Incantation - Hidden History of the Human Race

2021. máj. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!