Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitáros vagyok és...

Kezdő gitáros vagyok és tippeket szeretnék. Hol és mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Igazából pár napja vettem egy elektromos gitárt, mert már rég óta ez volt az álmom de most nem tudom, hogy kezdjek neki. Pár tipp?

2021. jún. 1. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűbb akkordokkal kezdd


előtte dugd be

2021. jún. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Zeneelmélet pl
2021. jún. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet ilyeneket javasolni egy "tökkezdőnek", hogy zeneelmélet, meg akkordozgasson. Azt sem tudja, hogy mit nem tud, fogalma nincs a témáról...



[link]

Ez itt egy okés magyar oktató. Lehet nála online is tanulni, én ezt javasolnám. Ha nem vagy jól eleresztve anyagilag, akkor is vegyél pár órát, hogy lásd, hogyan fogj neki. Utána eldöntöd, hogy a lehetőségeid és akaratod hogyan visznek tovább. Jó gitározást!

https://www.youtube.com/user/gitaroznijo

2021. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Művészeti iskolába jártam szóval zeneelméletről van fogalmam, de maga gyakorlatokra gondoltam. Köszi szépen a válaszokat. Megnézem az oldalt.
2021. jún. 2. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél szigorú abban, hogy kifogástalanul legyen fogva-pengetve, de csomót játssz szerintem ahogy tudsz, mert ez zene, jó tud nagyon lenni, még ha egyszerű is, még ha itt-ott tökéletlen is. Sőt.
2021. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Először is szoknod kell a hangszert. Fogd a kezedbe (sűrűn) , hangold be (vannak erre alkalmas appok) és gondold végig mi az amit igazán szeretnél megszólaltatni majd rajta. De várjunk csak! Előtte valóban nem árt ha rákeresel zeneelméleti dolgokra hogy épülnek fel a hangok a gitár nyakán, megnézed az alap skálákat (gitaroznijo.hu YouTube, a blues pentatont is! ) és gyakorolgatod. :-) Nem csak azért hogy benne legyen az ujjaidba és a könyöködön jöjjön ki és még a szomszédok is hanem hogy erősítse és pontosítsa a helyes technikát. Az akkordokat ugyanígy, dúr, moll kezdésnek elég és ezeket barre fogásokkal is oktávig szépen felfelé (két pötty a nyakon) majd jöhet a szeptim stb..) De kvintezhetsz is az még egyszerűbb de vigyázat mert ettől még nem leszel gitáros (tisztelet a kivételnek kurt cobain)

Keress rá a gitartab.hu -n a kedvenc dalaidra, nyomtasd ki vagy mobil appon jelenítsd meg és gyakorolgasd. Van webes verzió is pl. songsterr.com, itt szinte minden van ami zene, egyszerűen imádom mert elég korrekt lejegyzések vannak és rögtön kéznél van.

Sok sikert kívánok neked! A gitárról esetleg?

2021. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!