Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol találhatnám meg zeneszámok...

Hol találhatnám meg zeneszámok (Napoleon Boulevard) kottáját?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Sajnos sehol sem találok ilyeneket, igazából az lenne a legjobb ha az összes számuk meglenne :) nem is sorolom.

Mivel gitároznám, de gitárban csak akkordos lefogásokat találok/vannak.

Így inkább kottából megpróbálnám eljátszani

de sehol sincs ilyen



2021. jún. 5. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Ha gitároznád, gondolom énekelnéd a kíséret mellé. Hirtelen ezt találtam: [link]

[link]


Ha megvan a harmónia menet, esetleg könnyebben le tudod kottázni magad is, ha egyáltalán valóban a kis pöttyökről van szó abban a vonalas izzében.

2021. jún. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most lehet hülyeségre gondolok.

De pl itt ez a szám, ami elején tisztán hallható a szóló gitár. (ehhez pont nincs tab csak ennél jól hallatszik)

[link]


Szóval az ilyen tab akkordos hangjai kicsit ilyen leegyszerűsített

2021. jún. 8. 18:07
 3/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan az ilyenekhez nem értek, eddig is csak megyakoroltam az összes zeneszámot. :D Szóval ilyentéren hülye vagyok.


Vagy Am,G,D stb megjelölésekből, meg lehet csinálni a tabot, és a kottát?

2021. jún. 8. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

A szólót játszó gitár nem szólógitár, hanem klasszikus, nylon húros.


Keress egy zenetanárt magadnak.


Nagyon nehéz úgy válaszolni, hogy értelmezhetetlen a kérdés, illetve olyan mélyen kellene belemenni a mesterségbeli dolgokba, hogy értelmetlen megpróbálni. Nem értenéd.


Keress egy zenetanárt, vegyél pár órát. Két/három hónap alatt annyit lehet tanulni, amiből sokáig meg fogsz élni. Persze nyomni marhára, meg akarni. De ez már rajtad múlik.

2021. jún. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fuh :D Jó, most kicsit a szakszavakra meg ilyenekre terelődött el a dolog.

Bocs, a bevezető gitár szólót értettem szóló szóló alatt, hívják akárhogy is ezt a bevezetést. Rosszul fogalmaztam.


De akkor erre vissza térve, valahogy kétlem hogy ilyen gitár"játékot" (ami a videóban volt) tudna nyújtani, egy akkordos megjelölés.

Mivel nagyon ingerszegénynek találom (akkordot), ezért kérdeztem hogy tab, esetleg kotta található e valahol.


Említetted hogy "tudod kottázni magad" de mi születne ebből ha (Am,G,D) megjelöléseket simán csak kottáznám? Gondolom nem fogok többhangot kapni tőle kottában, csak máshogy tudnám leolvasni.

De én nekem nem azért kell a kotta/tab hogy máshogy olvassam le, hanem hogy részletesebb, több hangot kapjak megjelölve, amit majd letudnék játszani.

2021. jún. 10. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:

És újra nem értem... Az akkordozás az nem szóló, ha leírod, akkor sem. A darabot két gitár játssza.


Guitar pro alkalmazást töltsd le. Jó móka és ha már a zenetanárról nem említettél, még tanulhatsz is vele. Persze kínszenvedés és lehetőség hegyek, hogy rosszul csinálj, tanulj meg bármit. Ezért írtam, hogy tanártól vegyél gitár leckéket. Ha érdekel a téma, tegyél fel kérdést, vagy lépj be a legnépesebb gitáros csoportba Facebook-on. Nagyon segítőkészek.

2021. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké köszi.

Hasonló programot használtam már, csak ott midiből próbáltam kottát (és fordítva), az sikerült is, meg még egyenként is pötyögtem be a hangokat ami hosszadalmas xd

Talán mintha tabbal is próbálkoztam volna, szóval lehet még használtam is ezt a progit.


Amúgy igen, teljesen más számoknál is észrevettem hogy több hangszeren játszanak le egy adott dalt.

Így pl amit a songsterr oldalon mutat tabot, én azt tetszőlegesen vegyítem hogy egymagam élvezhetően/felismerhetően tudjam eljátszani.

Pl az összes filmzene ilyen xd

2021. jún. 11. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!