Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire strapabíró, "jó" ,...

Mennyire strapabíró, "jó" , illetve jó választás a Nektar Impact GX61 midi billentyűzet ? Tapasztalatok ? F0ntos lenne!

Figyelt kérdés

Olvastam pár ilyesmi kérdést, de nem jöttek rá válaszok általában.

A barátomnak (pasimnak) szeretném megvenni szülinapjára -ezt egyébként ő is tudja- és ezt néztük ki.


Eddig csak gitározott, de szeretne belekóstolni a zongorázásba.

Elsősorban nem piano/zongora és ahhoz hasonló hangszínben szeretne jászani, de a szintetizátorokban abból van a legtöbb.


Igen, tudjuk, hogy géppel-programmal működik, de ő szeretne magának kikeverni olyan hangzásokat ami neki tetszik.


Ez a fajta billentyű milyen választás lenne ?


[link]


Köszi, hogy elolvastad!

Kérlek szépen, írj, ha tudsz benne segíteni!



2021. jún. 16. 18:25
1 2
 11/15 elistvan ***** válasza:
32%
A laptopnak is, mégsem gyereklszámítógép a neve. Ezért írtam, hogy próbálja ki.
2021. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%
Oké, ütődött vagy, szia.
2021. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Bocsi srácok, hogy az én h.lyeségemen vesztetek össze, s tudom, hogy nekem akartok jót!

Köszi minden választ, ment is a zöld mindenkinek érte!


Igazából az van, hogy tényleg jó lenne egy 5 oktávok hangszer, hogy ne nőjje ki (mint mondjuk egy 3 oktávosat).


Van ugyanebben a Nektar-ban egy 4 oktávos is, az már 21K körül elérhető, csak nem tudom, hogy mennyire lenne az jó.


Igazából szintén rockzenékhez használná, nem komolyzenéhez, ezért gondolom nem kell neki 81 billentyű, merthát állítható is az oktávszáma (lehet nem így kell írni :D) illetve ahogy néztem yt-n, az ilyen 5 oktávos billentyű elég szokott lenni.


Most írok egyet példának:

Deep Purple-t játszik gitáron is, igaz, hogy Jon Lord 2 sor Hammondot használ, de láttam már 5 oktávos cuccon lejátszani mondjuk a Highway Start :D

A 4 oktávos már kevés lenne, mi ? :D


Köszi mégegyszer!!


És légyszi ne haragudjatok egymásra! :))

2021. jún. 22. 17:29
 14/15 elistvan ***** válasza:
Ki kell próbálni egy hangszerboltban, hogy milyen a tapintása billenésérzékenysége.
2021. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyet tervezek venni, szóval kíváncsi lennék én is a véleményekre, de már véleményekért és review-okért már túrtam a netet
2022. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!