Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen lett az új dalszövegem?

Milyen lett az új dalszövegem?

Figyelt kérdés

"Félni nem fogsz itthon soha

Mert a szívem nem mostoha

És ha egyszer meghallgatlak

Egy éjszakára elaltatlak


Túl sok volt a tokaji bor

Felrúgódott az összes por

De ha holnap meglátogatsz

Az ágyamban is elalhatsz


De ha nem kell a szerelem

Akkor az autót szerelem

Mind a ketten meghalhatunk

Az ágyamban ketten alszunk


A Duna mellett más az élet

Szerelemről a szél mesélhet

Mert ha nem a szél mesél

Az ágyamban te ne legyél


Azt hittem, hogy megbántottál

A szívemnek bajt okoztál

Kellett nekem a szerelem

Szerbiába gyere velem."


Szóval a kérdés, hogy jó dalszöveg lett vagy nem?



2021. júl. 1. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Jó a szöveg! rimel is, meg minden xd
2021. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem tetszik.
2021. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"De ha nem kell a szerelem

Akkor az autót szerelem"

Ez jó :D

2021. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, hány éves vagy. Ha 13-14, akkor még van időd fejlődni. Ha 20 elmúltál, akkor inkább ne erőltesd. Jól látható, hogy a rímeknek rendelsz alá mindent, így a versszakok sorai eléggé összefüggéstelenek:


"És ha egyszer meghallgatlak

Egy éjszakára elaltatlak"


"Mind a ketten meghalhatunk

Az ágyamban ketten alszunk"


"Mert ha nem a szél mesél

Az ágyamban te ne legyél"


...és hát a rímekkel is akad gond:


"meglátogatsz - elalhatsz"


"meghalhatunk - ketten alszunk"


"szerelem - szerelem" (közhelyes, ezerszer elsütött szójáték)

2021. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Inkább vers mint dal bocsi
2021. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem is inkább vers. Vannak benne aranyos rímek, de összképet nézve gyenge és összefüggéstelen.
2021. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Gyenge, klisékkel és erőltetett rímekkel teli. Látszik, hogy csak azért azt írtad, amit, mert csak úgy rímel össze...

Ne haragudj, de szerintem nem sikerült jól :/

2021. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

A rímek jók, hexa/pentameter sorok is kijonnek, aranyos vicces, de tele van logikai bakival!


“Túl sok volt a tokaji bor, felrugódott az összes por” idaig jó, utána már folytatod teljesen off témával “de ha holnap meglátogatsz, az ágyamban is el alhatsz” na ezzel el is rontotta D az egészet, most egxutt vagytok tancoltok, boroztok és máris azon jár az eszed h holnap meglátogat e? Miért ne aludni veled?! Utána megint off mert meg ma estet sem zartad le de te a holnapi alvásnal jarsz :D nincs kedvem az összes logikai bakid kiemelni, humoros olvasható unaloműzésnek, de meg jó h nem ebből élsz, ne eroltesd 😂


A szél mesélhet versszak akar romantikus is lehetne, nagyon szépen kezdted ezt is, utána meg paraszt módjára “agyamba ne legyél” -el lezarod 😂 semmi tehetséged nincs a versirashoz, rimeket faragni azt tudsz vagy lehet rimgéppel csináltad nem baj, profik is hasznaljak de mindent ne tegyél össze mindennel :D amíg ezeket nem látod addig szar verseket fogsz írni. Így ez minősíthetetlen.0-t meg jó indulattal sem adnék erre, viszont adom egy építő jellegu kritikát : gondolj arra h s vers amíg írsz egy film Dunán setalsz a csajjal,simogat a szél fogjatok egymás kezet egymásra pullantotok, hozzad bujik, ne baszd el szlengekkel és erőltetett rimekkel Sz egeszet, tudd h mit akarsz közölni írni! Ink legyen kevesebb versszak de az. Minőségi legyen, nem csak a rim a lényeg + használj kevesebb szlenget, mert pint rossz jól hasznalod őket ezzel, de amúgy is nagyon tultoltad a szlengeket!


Utolso versszak majdnem jó, de utolso versszak utolso sora :D megint elbasztad az amúgy majdnem jó verset 😂


(.......)

“Kellett nekem a szerelem” ,

Remélem, hogy enyém leszel, így kellett volna folytatni, vicces akarsz lenni azzal h szándékosan vagy nem oda illő dolgot teszel az adott környezetbe és azthiszed vicces vagy, ahhoz, hogy így tudj viccelődni jól nagyon sok verset kell írnod akkor sem fog menni!ez így szánalmas h elbaszod az Anugy majdnem jó verset!

2021. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pali1977 ***** válasza:
100%

"Felrúgódott az összes por" A macska meg felmászódott a fára :)

Miről szól a dal? (csak mert nem jöttem rá) Gondolj arra is, hogyan illeszkedne a zenére, a dallamra.

2022. márc. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Borzalom. Rímtelen , értelmetlen és erőltetett.
2022. máj. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!