Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mely Queen-dalotok a kedvencei...

Mely Queen-dalotok a kedvenceitek, és miért?

Figyelt kérdés

Azért írtam többes számban, mert én képtelen vagyok választani közülük, de még egy tízes listát sem tudnék összetenni, legalábbis sorrendet köztük biztos nem.

Számomra azért van benne például az Innuendo a top 10-ben, mert szerintem gyönyörű a szövege, zeneileg nagyon összetett, Bohemian Rhapsody II-nek is tekinthető, valamint a videóklipjének sokszínűsége is teszik.

Több kedvenc dalotokról is írhattok, hogy melyikben mi tetszik leginkább. Vagy főleg, hogy az elsőszámút, ha van olyan, például mikor és hogyan hallottátok először, milyen személyes élményetek van vele kapcsolatban, vagy mondjuk milyen gyakran hallhatjátok meg. Esetleg írhattok évenként, albumonként, stílusonként szerintetek még a többinél is jobb dalt.

Vagy bármi hasonlót, ami a Queen-ről, egy dalukról, és az azzal való viszonyotokról szól. 🙂

Minden választ köszönök, a nem rossz szándékú válaszolóknak pedig legyen szép napjuk!



2021. júl. 5. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A lassúak közül a Who wants to live forever, a tempósak közül a Breakthru.

A szövegük mindent elmond arról hogy miért ezek a kedvencek.

2021. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Under Pressure, Radio Ga-Ga. Mindkettő a dalszöveg miatt. Előbbi nagyon szépen leírja, hogy az emberekre nehezedő nyomás szinte nyomorékká tesz minket (és ez ahogy telik az idő, egyre igazabb lesz, sajnos jól öregedett ez a dal). Utóbbi a nosztalgia miatt, amit a rádió nyújtott, és hogy hiába veszi "át" a helyét a TV (MTV), a rádióra örökre emlékezni fognak sé mindig lesznek hallgatói.
2021. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az Innuendo a kedvencem. Amikor megjelent, 13 éves voltam és ahogy egy serdülő számára szinte minden, ez is óriási hatással volt rám. Korábban nem is hallottam még ennyire összetett és változatos zenét (pedig pont a Queen az, amely már korábban is írt ilyeneket). Nekem a középső opera-szerű rész tetszik a legjobban, olyan, mint egy álom. Aztán az is zseniális ahogy a gyors, metál-szerű részből visszavált az eredeti lassabb ritmusra. A harmadik refrén pedig igazi csúcspont, jóval fülbemászóbb, mint az első kettő. Ami pedig végképp drámaivá tette az egészet, hogy még abban az évben meghalt Freddie Mercury, így ettől fogva már-már valami misztikus, földöntúli feelinget is sugárzott.

Szintén ezzel egyidős a Ride the Wild Wind, amely egy laza, könnyed, de mégis kellemesen hangulatos és melankolikus érzést nyújt.

Szeretem a Death on Two Legs-et is, a zongora-intro különösen bejön.

A Flick of the Wrist és a Now I'm Here szintén a kedvencek közt van.

A könnyedebb, dallamosabb számaik közül az If You Can't Beat Them, a Life Is Real, a Play the Game, a Dreamer's Ball és az Is This the World We Created? a kedvencem (na és persze a The Miracle, a gyönyörű befejezéssel).

A Bicycle Race, a Princes of the Universe és a Seaside Rendezvous számomra az egyedi és formabontó dalszerkezete miatt tetszik.

Összességében azt mondhatom, hogy valószínűleg az is sokat nyom a latba, hogy a szüleim révén a Queen-t már gyerekkorom óta ismerem, akkor ívódtak belém ezek a számok.

2021. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
És a Beatles-el mi van?
2021. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A Beatles-t nem kedvelem, mi van vele? Te igen? Akkor kérdezz róla, ha szeretnél. Nem értem, miért spamelsz a kérdésemhez.
2021. júl. 5. 22:02
 6/16 A kérdező kommentje:
A többi eddigi választ köszönöm szépen!
2021. júl. 5. 22:03
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket sem szerettem soha
2021. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7, sajnállak.
2021. júl. 7. 20:03
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Breakthru
2021. júl. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
Mustapha
2021. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!